Wpis z mikrobloga

@OrzechowyDzem:

Ale mnie to śmieszy xD

Pamiętam jak byłem dzieckiem, że wgl nie zwracałem uwagi na kolor skóry ludzi i np jak wyszedł film Iniemamocni to mój ulubiony bohater to był Frozone i wgl nie patrzyłem na niego myśląc o kolorze skóry. I tak sobie żyjesz, np oglądasz wybrane filmy z dobrze dobranymi aktorami i wszystko jest ok.

A potem wchodzi polityczna poprawność i druga strona udostępnia fakty na temat tego
gdyby jakiś Niemiec przyjechał do Polski i dostał #!$%@? od sebixow w centrum, i potem ten Niemiec twierdziłby, ze każdy Polak to patus i zwierzak, to przyznałbyś mu rację?


@deziom: No nie, bo wśród Polaków margines społeczny jest faktycznie marginesem, a nie czymś powszechnym.
@Maslacki: to mam odwrotnie, nigdy nie uważałem się za lewaka, a dzisiaj taką łatkę to już całkowicie ignoruję, bo szkoda walczyć z #!$%@? mózgowym. Wystarczy, że uważasz, że państwo powinno ponosić pewne wydatki socjalne i nie jesteś ksenofobem i lewactwo gotowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@OrzechowyDzem , chyba nigdy nie miałem uprzedzeń do innych ras, narodowości czy religii. W liceum miałem już całkiem nieźle poukładany system poglądów
@skarpetyodyna A tak teoretycznie xD, gdyby jakiś Niemiec przyjechał do Polski i dostał #!$%@? od sebixow w centrum, i potem ten Niemiec twierdziłby, ze każdy Polak to patus i zwierzak, to przyznałbyś mu rację?


@deziom: oczywiście xD nie bez powodu mają nas stereotypowo za zwierzęta, gdziekolwiek nie pojedziemy. Lata komunizmu mocno odbiły się na podejściu Polaków do bardzo wielu względów.

Nie ma co się oburzać, trzeba pracować nad tym, żeby jednostki
wystarczy pierwsze zderzenie z rzeczywistością gdzieś w krajach afrykańskich Europy zachodniej....


@sEB-q: podziwiam, że używając tylko jednego zdania jesteś w stanie całkowicie się zdradzić co do gównianej jakości źródeł, z jakich bierzesz swoją wiedzę o świecie (takie słownictwo, zwroty typu "kraje afrykańskie Europy Zachodniej" rodem z konfederackiego ścieku dużo mówią o twojej historii przeglądania) xD
@OrzechowyDzem gdzieś kiedyś przeczytałem, że rasizm to coś czego po prostu uczymy się z wiekiem xD

Jestem rasistą, lecz nam paru znajomych z Dominikany lub Togo. W moim przypadku to działa tak, że na początku zawsze jestem uprzedzony do takich ludzi, ale tego nie okazuję. Jak sami pokażą, że są spoko to moje uprzedzenia idą w niepamięć. Takie trochę domniemanie niewinności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@OrzechowyDzem: też taki byłem młody naiwny pełen zaufania do ludzi, do momentu wycieczki w liceum z kolegą gdy mnie 2 mulatów w Brukseli w biały dzień okradło z telefonu i to jeszcze w perfidny sposób. Chociaż jak teraz patrze to miałem szczęście że mnie nie pobili...