Wpis z mikrobloga

Okazało się, że obywatele Ukrainy nie korzystają tak chętnie z naszego systemu zdrowotnego, więc z przeznaczonych 2 mld złotych na ten cel Polska wydała tylko 582 mln złotych. Konfiarze już plują antyukraińskim jadem, więc nim zaczną kłamać "ile to Polacy dopłacają do ich leczenia" mam garstkę prostych wyliczeń:

W Polsce według oficjalnych statystyk w 2022 roku było 786 tys. osób pracujących z Ukrainy. Gdyby przyjąć, że każdy z nich zarabiał tylko minimalną to rocznie wpłacili tytułem składek zdrowotnych (9% podstawy) około 2,2 miliarda złotych do budżetu NFZ. Z tytułu PIT wpłacili dodatkowe 2,6 mld zł do budżetu państwa.


W sumie około 5 miliardów złotych tylko z dwóch "podatków", to jest 10 razy więcej niż poniesione koszty leczenia. Oczywiście dochodzą inne podatki płacone przez nich i zapewne większość zarabia powyżej minimalnej, więc to są takie skromne wyliczenia. Zatem nie, nie dopłacamy ani grosza, wręcz to oni pracują na nas.

#konfederacja #bekazkonfederacji #neuropa #ukraina #rosja #ruskapropaganda
Pobierz
źródło: Screenshot 2023-07-03 at 20-57-33 Leczenie Ukraińców kosztowało nas o wiele mniej niż planował rząd - M... (najstarsze komentarze)
  • 63
dopytam - chodzi o opinię wykopków czy jakiegoś polityka konfederacji?

@LicentAbsolweum: opinię? Chodzi o cynicznie zaplanowaną kłamliwą propagandę antyukraińską. Konfederacja kłamała o emeryturach i nadal to robią, spójrz na tę wczorajszą kartę do referendum, tam jest TURBO-kłamliwe pytanie. Bo Polacy nie mają gorzej - porozumienie pomiędzy państwami jest o RÓWNYM traktowaniu.
ze rozdajemy prezenty

@shiznit: jak możesz napisać, że rozdajemy prezenty podczas, gdy cała dyskusja toczy się wokół tego, że pracujący w Polsce Ukraińcy z odprowadzonych składek i podatków finansują to wszystko z nawiązką! Czy ty masz rozum i godność człowieka? Czy straciłeś te cechy pijąc piwo z jakimś tiktokerem?
@mroznykasztan: czy ty chcesz odciąć ludzi od emerytury na które sobie zapracowali? Już sądziłem, że nic głubszego w tej dyskusji nie przeczytam. Może od razu ściągajmy darmowych niewolników.
@szszszszszszsz: słyszałem takie opinie od Ukraińców, ale bardziej bym powiedział, że oni leczą się sami. W ich aptekach można kupić leki bez recepty. Antybiotyk? Idziesz do apteki i kupujesz bez wizyty u lekarza i bez recepty.
czy ty chcesz odciąć ludzi od emerytury na które sobie zapracowali?


@Jarusek: Zazwyczaj taka osoba wyciągnie więcej z systemu niż do niego włoży, szczególnie gdy mówimy o kobietach - a to one głównie przyjechały z Ukrainy i pracują w Polsce. Więc tak, nie stać Nas na przyznawanie tym ludziom emerytur z polskiego budżetu. A teza, że sobie zapracowali jest tezą nieco na wyrost - chyba że będą to emerytury groszowe, a
Zazwyczaj taka osoba wyciągnie więcej z systemu niż do niego włoży

@mroznykasztan: na podstawie "instytutu danych z dupy". Potwierdzasz swoje tezy danymi albo wywalam ten kłamliwy komentarz. Ino już!
@Jarusek: Nieładny jest Twój ton rozkazujący, ale trudno, każdy z Nas ma jakieś wady.

Tu masz obszerny artykuł opisujący, jak to ludzie pracując całe życie oraz odprowadzając składki i tak nie wypracowali minimalnej emerytury, co powoduje konieczność dopłat z budżetu państwa, czyli - z naszych podatków, Twoich i moich:

https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/8662743,skladka-emerytalno-rentowa-krus-zus-wyjatki-w-systemie.html

A imigranci nie przepracowują całego życia zawodowego w naszym kraju, nie odprowadzają tylu składek, by później móc z czystym sumieniem pobierać
  • 0
@mroznykasztan: o człowieku wziąłeś artykuł o takich przypadkach jak krus, policjant i to ma być potwierdzenie twojej kłamliwej tezy, że zazwyczaj ludzie wyciągają z systemu więcej niż wkładają? Pokazuj mi konkretne dane albo wywal ten twój kłamliwy komentarz!

Ok, sytuacja byłaby w porządku, gdyby była możliwość wypłacenia tylko tego, co ten człowiek odprowadził do ZUS-u.

@mroznykasztan: i tak jest! Rozpisujesz się o emeryturze minimalnej, a nie przeczytałeś mojego wpisu o
tezy, że zazwyczaj ludzie wyciągają z systemu więcej niż wkładają?


@Jarusek: https://obserwatorgospodarczy.pl/2020/07/27/kobiety-sa-zdecydowanym-beneficjentem-systemu-w-przeciwienstwie-do-mezczyzn/

Która płeć żyję dłużej na emeryturze - kobiety czy mężczyźni? Której płci są w przeważającej mierze uchodźcy z Ukrainy?

I żeby była jasność - nie mam nic przeciwko przybywaniu do Polski młodych kobiet, potrzebujemy ich by odbudować dzietność w naszym kraju. Cieszę się, że tu przyjeżdżają i zakładają rodziny z Polakami.

Nikt nie dostaje minimalnej.


Chwila, moment. Sam wrzuciłeś
  • 0
czyli moja teza nie jest kłamstwem.

@mroznykasztan: jest kłamstwem, bo dopłata nigdy nie jest kwotą 1 450 zł netto.
To powinieneś wybrać do cytowania:

Obywatel Ukrainy otrzymuje pełną kwotę minimalnej emerytury od Polskiego ZUSu

NIEPRAWDA. W rzeczywistości chodzi o dopłatę do kwoty minimalnej emerytury. Jeśli obcokrajowiec większość życia pracował poza Polską, na przykład w Ukrainie, to w pierwszej kolejności otrzymuje emeryturę z tamtejszego odpowiednika ZUSu, w drugiej kolejności otrzymuje emeryturę
bo dopłata nigdy nie jest kwotą 1 450 zł netto.


@Jarusek: A gdzie ja takie coś napisałem? Dopłata może być w wysokości 100 zł, 500 zł, 1000 zł albo 1400 zł - dopłata to dopłata, niezależne od wysokości. A to wszystko z naszej podatków. Masz ochotę dokładać się do tego?
  • 0
Nie spoko, jeśli za rok odprowadzania składek będzie taki człowiek dostawał minimalną polską emeryturę w wysokości 1 450 zł netto.

@mroznykasztan: tu skłamałeś.
@Jarusek Nie, za rok pracy dany człowiek wypracowałby przykładowo 50 zł emerytury i miałby dostać dopłatę do minimalnej w wysokości 1400 zł.

Nie razi Cię w ogóle fakt konieczności dopłat? Nie masz z tym problemu?