Wpis z mikrobloga

no ok, ale wtedy jak ram mi się cały zapełni to aplikacje się powyłączają nawet bez ostrzeżenia.


@polbanda: lol :D albo masz na tyle ramu, żeby uciągnąć, albo używasz stronicowania

i chociaż nigdy mi się nie zdarzyło zapełnić całego ramu, to na pewno aplikacji nie #!$%@? bez ostrzeżenia
@polbanda: Nie, nie mylisz się, jak wyłączysz plik stronicowania to niektóre aplikacje w ogóle działać nie chcą w przypadku braku RAMu, to logiczne.

Musiałbyś pogooglować, jakiś hack dla Windows ktoś MUSIAŁ wymyślić.
albo masz na tyle ramu, żeby uciągnąć, albo używasz stronicowania


@Al_Bundy: tak tylko , że w linuksie to jest logicznie rozwiązane;

w windowskie mam 2 gb ramu i choć zajęte jest 1 gb pamięci ram, to już plik swap waży sobie 800 mb LOL
@firencombomaster: przecież windows też czyści pamięć ram ze śmieci, więc rozmawiamy tutaj czy gość ma odpowiednią ilość ramu żeby uciągnąć jego pracę bez swapu, jeśli nie - to linux też nie pomoże i będzie musiał użyć swapu, o co chodzi?
@roykovsky: ale ja chce taką funkcjonalność mieć w windowsie

@Al_Bundy: chodzi o to, że w linuxie przy odpalonym chromie, firefoxie, operze, openoffice, skype i excelu na wine mam zajęte 1.6 gb ramu i dopiero za 400 mb będzie korzystane ze swapu; mając otwarte tyle aplikacji na raz nadal moge cieszyć się natychmiastową responsywnością systemu co jest mi bardzo potrzebne do pracy
@polbanda: 2gb trochu mało w tych czasach, no cóż - przetestuj, wyłącz całkiem plik wymiany i zobaczysz czy Ci wystarcza pamięci, nie rób nic ważnego przez 1-2h i odpal jak najwięcej aplikacji, zobacz zachowanie systemu
@polbanda: rozumiem, ale to Ty dostosowujesz komputer do tego co potrzebujesz na nim robić - tak jak ja: kupiłem i7 i dobrą płytę główną, oraz dysk SSD, a zrezygnowałem z karty graficznej jako że mało gram, a więcej pracuje

a poza tym teraz DDR3 kość 4GB to koszt ok. 60-90zł