Wpis z mikrobloga

Kurde Mirasy, troszku się stresuje, bo dziś mój pierwszy dzień pracy jako Junior Java Dev. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stresuje się głównie dlatego, że przez ostatnie półtora roku uczyłem się mocno Javy, JavaScriptu, Hibernate, SQL, Spring/Spring Boot etc., a w robocie pracować będę z Kotlinem, Querkusem, Mutiny i AWSem. Z niczym tym nie miałem wcześniej większej styczności (tylko trochę z AWSem) i zastanawiam się, czy mnie na głęboką wodę nie wpierniczą. Chyba w porządnej firmie (to jest mały software house) powinien być jakiś onboardning i czas na przyswojenie nowych rzeczy, co nie? Tym bardziej, że szefo wie, z czym miałem styczność, a co jest dla mnie zupełną nowością.

Co sądzicie?

#programowanie #pracait #java
  • 6
  • Odpowiedz
@Yeboy: dasz radę, nie bój się pytać i nie mów że coś zrobisz, mimo że wiesz że nie zrobisz i będzie git :) jak dostałeś tą pracę, to na pewno sobie poradzisz!
  • Odpowiedz
Tym bardziej, że szefo wie, z czym miałem styczność, a co jest dla mnie zupełną nowością.


@Yeboy: Jeżeli wie co wiesz, a czego nie wiesz i dostałeś tę robotę to jest git i zero stresu przez pierwsze 2 tygodnie.

3 zasady jeżeli to twoja pierwsza robota w IT:
- Chodź do biura i pytaj się.
- Pytaj się od początku - lepiej teraz, niż za 3 miechy.
- Ucz się szybko,
  • Odpowiedz