Wpis z mikrobloga

438 775 + 21 + 29 + 37 + 33 + 25 + 20 + 21 + 46 + 41 + 51 + 5 + 111 + 10 + 110 = 439 335

Wycieczki wzdłuż rzeczki

Podjąłem się objechania trasy tym razem wzdłuż całego przebiegu rzeki Długa (o której mowa w moim poprz. wpisie. Najładniejszy odcinek to ten od Zielonki do Marek, gdzie zaczyna się go DDR-em w bardzo ładnym kwiecistym parku ( ͟ʖ), kończąc na wydpetanych ścieżkach wdłuż rzeki aż do samego ujścia w kanale Żerańskim.
Zacząłem też kolejne poszukiwania źródeł kolejnych rzek Czarna i Rządza (tu było najciężej się dostać), których trasy będę eksplorował w lipcu.
Mimo, że dłuższe wycieczki krajoznawcze miały być przejechane w spokojnym tempie, to dzisiejsza setka okazała się znacznie szybsza niż zwykle z racji #wplecywind i podciągnięcia się spowrotem w drafcie za kimś przez dobre kilkanaście kilomterów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdjęcia (w komentarzu):
1 - tor motocrossowy - Dłużka
2 - początek wodnego koryta rzeki Długiej (położony 1,6 km dalej niż jego właściwy początek) - most w Dłużce
3 - bocian w cieniu drzewa - Rysie
4 - strumyk rzeki Długa biegnący pod mostkiem - Rysie
5 - widok znad mostku na lądowisko - Rysie
6 - kolejny most nad rzeką Długa - Rysie
7 - świeżo odnowione poszerzone koryto rzeki w widoku znad mostu - Olesin
8 - przeprawa przez rzekę - Leśniakowizna
9 - wysychające stawy rybne rezerwatu przyrody Mosty Kalińskie - Ossów
10 - po prawej miejsce pamięci Bitwy Warszawskiej w 1920 r., po lewej kawał szerokiego CPR - Ossów
11 - kwitnący most w parku - Zielonka
12 - ujście rzeki Długa do Kanału Żerańskiego - Warszawa
13 - znaleziony zabytkowy Opel Blitz, pojazd znanym fanom #enemyterritory - Długa Kościelna
14 - most nad rzeką Żąza - Michałów
15 - staw - Mrowiska
16 - turbiny wiatrowe - Rządza
17 - most nad rzeką Rządza - Rządza
18 - początek rzeki - Żebrówka
19 - stawy przy zajeździe - Stoczek
20 - staw i początek rzeki Czarna - Anielinek

Przebieg własny: czerwiec 2023 - 938 km
Przebieg własny: lipiec 2023 - 120 km

#rowerowyrownik #ruszmazowsze #ruszwarszawa #mtb #100km #hydrologia

Skrypt | Statystyki
  • 3
  • Odpowiedz
@ElektrizPL: Rządza to w wielu fragmentach mam już objechaną, zwłaszcza tam górny bieg do ujścia do Narwi. Pamiętam choćby z 2 lata temu trasę pod tytułem Ruda Rządza, gdzie eksplorowałem polny odcinek wzdłuż tej rzeczki, to żeby się nie wracać, musiałem 3 razy brodzić przez mokradła... ( ͡º ͜ʖ͡º) - https://www.strava.com/activities/5964418409
Mam jeszcze przygotowaną trasę Rządza Poświętna, czyli tereny rzeczki w rejonach tej gminy Poświętne, widziałem
SnikerS89 - @ElektrizPL: Rządza to w wielu fragmentach mam już objechaną, zwłaszcza t...

źródło: Borucza Poręby Leśne & Wiśniew Mariawicki59

Pobierz
  • Odpowiedz