Wpis z mikrobloga

Wie ktoś może do jakich danych medycznych ma dostęp pielęgniarka? Wyobraźmy sobie taką sytuację:
Pielegniarka pracuje w szpitalu nr 1
Pacjent jest w szpitalu nr 1
Pacjent był wcześniej w szpitalu nr 2
Czy pielęgniarka ma dostęp tylko do danych medycznych z jej szpitala czy też do danych pacjenta z innego szpitala? #zdrowie #szpital #pielegniarstwo #pielegniarka
  • 3
  • Odpowiedz
@arahooo Zależy czy szpitale nawzajem udostępniają sobie swoje bazy danych.
Miałem kontakt z lekarzem i jego prywatna baza danych w pewnym programie medycznym, tam potrzebny był numer PESEL, a doktor nie zawsze wpisywał ten numer. Ja przy uzupełnianiu i przenoszeniu bazy z jednego programu do drugiego stanąłem przed dylematem braku numeru PESEL, a bez niego nowy program przyjąć pacjenta nie chciał. Doktor stwierdził że przyniesie od siebie se szpitala bazę "szpitalną". Przyniósł
  • Odpowiedz
  • 0
@Wiskoler_double: O dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A to udostępnianie jak rozumiem jest bardziej prawdopodobne lokalnie, tzn szpital nr 1 i nr 2 w jednym mieście mają wieksze szanse na udostępnianie danych niż szpital w Gdańsku ze szpitalem w Katowicach? I jeszcze jedno pytanie - jak to jest z prywatnym przychodniami? Czy one też mogą mieć taką umowę z państwowym szpitalem?
  • Odpowiedz