Wpis z mikrobloga

@Shyvana: 8 dyszek za giganta 50cm to dużo? Za 32cm płace 35-40zł i to żadne wyszukane kompozycje typu trufle czy braseola. Zwykła włoska pizzka ze składnikiem mięsnym i warzywnym. A tym 50cm zapychaczem to z 4 osoby się najedzą, tym bardziej, że składniki same mięsne.
@Shyvana: Ale wszystko rok temu czy dwa było tańsze.
Nie zamawiam takich pizz sam z siebie ale na jakiś domówkach często takie giganty wpadają to i cena 7-8 dych często obiła mi się o uszy.
I tak jak wyżej ktoś wspomniał, pośrednik często swoją marżę narzuca za to, że możesz zamówić i zapłacić przez ich appkę.
@Shyvana: w Warszawie w tym roku poszła na dno pizzeria Ufo, niby jakaś najstarsza z 30-letnią tradycją. Gość mówił, że poza inflacją dobił go zerowy VAT na żywność (składniki miały 0%, ale od jego pizzy już musiał VAT odprowadzić) i podwyżki czynszu za lokal. Ostatnia cena za 60cm Małgorzatę z ich strony to 78zł.

O ile po samych cenach składników wydaje się, że co to za koszt upiec głupiego placka, ale
@K0siMazaki: A dodaj jeszcze podatki, zatrudnienie pracowników, opłaty za media, sprzęt do kuchni od głupich talerzy po piec, wyposażenie lokalu, dostawy (o ile są też bez pośredników). Z tego takie ceny się robią.
@Vadzior nadal nie widzę powodu, żeby za pizze 50 cm trzeba płacić 77 zł xD

Takie ceny skłaniają do samodzielnego zrobienia pizzy, która może nie będzie okrągła, ale za to tańsza, a czasem lepsza ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mirek_januszy: jasne, samemu zrobione zawsze wyjdzie taniej
ja wole jednak płacić za lenistwo. I nigdy nie jadłem dobrej domowej pizzy ze zwykłego piekarnika, trzeba kupić specjalny piecyk (oczywiści mowa o pizzy włoskiej w moim przypadku bo taka akceptuje, bułek z farszem ala polska lat 90 nie).
@Shyvana: w 2018 Supreme w piccy hut promocyjnie bywała po 25 ziko 40 cm, potem w 2019 podniesli do 28 albo 30. To byli czasy.
Wzrost cen w gastro poniekąd wynika z inflacji, poniekąd z chciwości januszy ale pamiętajcie, że 2 2020 UBER i inne Wolty przeszły z trybu zdobywania rynku dostaw za psi #!$%@?, po kosztach i przeszli w faze dojrzałości rozwoju firmy, gdzie zaczeły się zniwa i zrobili narzut