Wpis z mikrobloga

Mircy, jaki #robotsprzatajacy do 2500 zł polecacie?

Chciałbym coś kupić rodzicom. Mają dużo dywanów (na mopowaniu mi nie zależy) i progi w każdych drzwiach, w tym dwa wyższe ok. 2,5 cm.
Najchętniej kupiłbym #roborock s7, ale zniknęły ze sklepów. Nawet na aledrogo jest chyba tylko 1. oferta z nowym za 2500 zł... Stwierdziłem, że nie chcę kupować czegoś ponad dwa lata po premierze w cenie premierowej.

Zastanawiałem się nad #irobot #roomba j7, tylko brakuje mi w niej LiDAR-u. Ktoś ma i mógłby się podzielić opinią?

#kiciochpyta #porady #agd #dom #roborock #xiaomi #dreame #tefal #odkurzacz #sprzatanie
  • 7
@mlody1912: Mam starą Roombę już chyba z 7 lat i o ile jestem pod wrażeniem z jak wysokimi przeszkodami sobie radzi, tak co do progu 2,5 cm mam wątpliwości.

edit: na stronie iRobot podają, że radzi sobie z 1,6 cm.
  • 0
@sm_m myślałem, że roomby lepiej sobie radzą.
Ja testowałem u nich roborocka S7 i przejechal przez wszystkie progi. Z najwyższym męczył się 10 - 45 s (zależnie jak mu się najechało) ale dawał radę.
@mlody1912: Może też się jakoś wgramoli (zakładam, że 1,6 to bezproblemowo, a nie z trudem), ale jak urządzenie ma się z tym mordować, to raczej nie jest to optymalne rozwiązanie. Może wywal / zniweluj te progi, w sumie to tylko problemy powodują i 0 korzyści.
@mlody1912: Mam roombe J7+ i Roborock s8 ultra

Na plus roborock z lidar
-pracuje w całkowitej ciemności
-nie uderza w meble
-bardzo szybko mapuje pomieszczenie ( 60 m2 ok 10 minut )
-ogólnie widać po tym jak jeździ że dzięki lidar lepiej orientuje się w przestrzeni .

Na plus roomba z vslam ( kamera)
-nie traktuje zasłon jak ściany ( zdarza się bardzo rzadko że jednak wykryje zasłonę jako przeszkodę) ,
Jak jest płaski najazd na te progi to roomba bez problemu przejedzie. J7 mają znajomi i sobie chwalą, że nie trzeba po niej poprawiać.