Wpis z mikrobloga

Kiedy zrozumiecie, że fakt, że ci ludzie posiadają obywatelstwo francuskie i mieszkają całe życie we Francji nie czyni ich w żaden sposób francuzami. Bo oni nie chcą się czuć francuzami. W ich domach jest pieczołowicie kultywowana tożsamość algierska. Wychowywani są w miłości do ojczyzny ojców czy dziadków. Oni nigdy nie zaakceptują kultury francuskiej.

Ich system wartości opiera się na islamie, arabskim podejściu do kobiet, miłości do rodziny i ziemi ojczystej. Takie pojęcia jak równość, braterstwo, szacunek do kobiet czy laickość państwa wywołują w nich tylko śmiech.

Tak jak polacy mieszkający 123 lata pod panowaniem cara nie stali się nigdy rosjanami mimo posiadania obywatelstwa rosyjskiego, tak algierczycy czy szerzej imigranci z afryki nigdy nie zaakceptują francuskich czy zachodnioeuropejskich wartości.

Pogarda z jaką traktują kraj, kraj który ich rodzicom dał pracę i schronienie, jak plują na flagę i sztandar, jak niszczą dobro wspólne wszystkich pokazuje idealnie ich podejście do Francji - jak do rzeczy, z której można korzystać ale za którą się nie odpowiada, bo się z nią nie identyfikuje.

#francja #bekazlewactwa
pablo397 - Kiedy zrozumiecie, że fakt, że ci ludzie posiadają obywatelstwo francuskie...

źródło: Algeria_supporters_AFP

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@pablo397: ale przeciez Kazik Staszewski spiewa;"tygiel kulturowy moze byc tylko zdrowy, bo tygiel kulturowy, pozyteczny i zdrowy" - to juz nie lubimy Kazika na wykopie? Bo nie wiem co mam myslec.
  • Odpowiedz
@pablo397: wykop to mnie rozwala, najbardziej oświecony... ale gdy pis sprowadza muzułmanów to nie ma komu protestować ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
ich rodzicom dał pracę i schronienie a ich pradziadkowie pracowali za bochenek chleba dla francuskich panów


@Gambardella: Nie ma znaczenia za ile pracowali, tylko za ile mogli pracować gdyby nie wyjechali, to że wyjechali i na warunki francuskie nie zarabiali dużo jest bez znaczenia, ponieważ w porównaniu ze wszystkim innym co mogli robić w życiu i tak wygrali na tym i powinni dziękować.
To że Bill Gates da ci 10 tys
  • Odpowiedz
Kiedy zrozumiecie, że fakt, że ci ludzie posiadają obywatelstwo francuskie i mieszkają całe życie we Francji nie czyni ich w żaden sposób francuzami


@pablo397: Dalej nie czytam, bo kuzwa to mi wystarczy. 100% prawdy, #!$%@? dzikusy. Mbappe niech sie rozplacze, bo jego "bracia" sa krzywdzeni, a tfu #!$%@?...
  • Odpowiedz
@pablo397: Ci ludzie zostali sprowadzeni przez de Gaulle'a , wzięli wszystkich którzy chcieli przyjechać.. przez te wszystkie lata byli izolowani bez pracy itd, dostali zasiłki mieszkania. W Paryżu jest 2mln migrantów odgrodzonych. Co mogło pójść źle?
  • Odpowiedz
fakt, że ci ludzie posiadają obywatelstwo francuskie i mieszkają całe życie we Francji nie czyni ich w żaden sposób francuzami


@pablo397: Kwestia krótkowzroczności polityków. Pierwsza imigracja rzeczywiście nie byłą problemem dla Francji. To byli biedni, pracowici ludzie, którzy cieszyli się, że dzięki Francji mają co do garnka włożyć. Ale ich dzieci już nie. Oni zauważyli, że wyżej dupy nie podskoczą i żadna pracowitość nie da im takiego statusu jaki mają francuzi.
  • Odpowiedz
@pablo397

Francja vzy chce czy nie, ci ludzie stanowią ważny jej element. Wielokulturowość nie jest niczym nowym ani łatwym, ale możliwym. Turecka diaspora w Niemczech jest od paru lat walką o rząd dusz między Berlinem i Ankarą.
Jakiekolwiek nawoływanie do izolacji, przemocy czy eksmisji tych społeczności nic dobrego nie wniesie.
I chyba mało kto zdaje sobie sprawę jak ważni demografii i systemu emerytalnego są imigigranci. My za kilkanaście lat obudzimy się z
  • Odpowiedz
@pablo397: nie to żebym jakoś bardzo bronił Algierczyków, ale zdajesz sobie sprawę, że Francuzi jeszcze parędziesiąt lat temu wykorzystywali ich do niewolniczej pracy, masowo mordowali itd.? Trochę rozumiem ich nienawiść. Nie przeszkadza im to oczywiście mieszkać tam, bo mimo wszystko jest tam lepiej niż w ich rodzimym kraju
  • Odpowiedz
aa no to apoko jak to nie byly swietoszki to mozna na spokojnie ich zniewolić. Fajrant pora na CS'a


@tsumazi: typy ci co chwilę rajdowali nadmorskie wsie, bawili się w piratów tak, że biznesu nie można było robić, w końcu się wkurzyli i ukrócili. Ja wiem, że teraz w dobie lewackiego bambinizmu najlepiej dać się gwałcić i plądrować. Chcesz to idź wydaj już swoją żonę, córkę, a biznes przepisz na jakiegoś
  • Odpowiedz
@RzutKamieniem: Za parę dekad to Afryka team może wywali Francję z Francji. Francja już ich wywalić nie może, bo to są jakby nie było rodowici Francuzi z majątkami albo przynajmniej rodziną, również jak i pozostaje problem dzieci urodzonych na terytorium Francji. A że mentalnie to oni są co innego to raczej nikogo z obecnych rządzących nie obchodzi. To jest właśnie efekt kolonializmu i ściąganie taniej siły roboczej kosztem wszelakim. Mogli dać
  • Odpowiedz
@loczyn: niczym sie nie roznisz o takich ludzi stosujac odpowiedzialnosc zbiorową. Tak rajdowali miejecowosci itp. Dlatego nie ma nic zlego w zniewoleniu ich wszystkich. Masz racje jestem słabym lewakiem i dałbym zgwałcic cala swoja rodzine dokladnie tak jest... XD. Wystarczy mi juz rozmowy z Toba, przegralem.
  • Odpowiedz