Wpis z mikrobloga

Kupiłem dwa tygodnie temu Nintendo #switch lite. Ogólnie gra mi się bardzo dobrze, jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wcześniej całe życie grałem w gry typu GTA, Fifa, jakies tam exy na konsolach x/ps. Mam 23 lata i myslalem ze Super Mario Oddysey albo Pokemony to typowe gry dla dzieci, ale ile takie Mario albo Pokemony mi dają radochy to poezja xD Nie żałuje ani złotówki wydanej na te 2 gry. Kupiłem Super Mario Oddysey i Pokemon Arceus. Problem taki ze mój angielski jest bardzo, bardzo słaby (wstyd się przyznawać) wiec w takim Mario czy Pokemonach nic nie czytam, przewijam dalej jakies teksty bo w jednej grze trzeba tylko skakać i zbierać a w drugiej coś tam trzeva wiedzieć np opisy itemow ale to pomagam sobie słownikiem. Dobra, przechodząc do meritum. Jaka grę kolejna kupić? Raczej celuje w jakiegoś EXA, Boże te gry na Nintendo są takie grywalne..i tu przychodzę z pytaniem do Was, planuje na początek kupić ZELDA BOTW, ale czy to ze jestem naprawdę kiepski z angielskiego (a słyszałem ze dużo tam jest łamigłówek) sprawi ze nie dam rady grać w ta grę? #gry #switch #nintendo #pokemon #mario #zelda
  • 7
  • Odpowiedz
  • 1
@shtanga bierz Zelde, będzie ok. Jak masz tel z androidem to masz apke obiektyw google. Przełączasz na tłumacz i skanujesz text, w trybie natychmiastowym masz przetłumaczoną całość. Dasz radę :)
  • Odpowiedz
@shtanga: Gratuluje zrozumienia fenomenu gier Nintendo - nie moc, a pomysł i zwyczajnie dobra zabawa.
Fakt-faktem, że umiejętność władania angielskim jest bardzo przydatna - jednak myślę, że spokojnie dasz sobie radę - w sieci masz mnóstwo poradników video co i jak + z mało czego tak dobrze podszlifujesz ten angielski jak właśnie z gier, nawet posiłkując się translatorem, wiem co mówię, bo będąc młodszym robiłem dokładnie tak samo, grałem, czytałem jako-tako
  • Odpowiedz
@shtanga: śmiało kupuj zeldę, fabuła jest w niej właściwie niewymagana, w tej grze magia Nintendo jest bardzo wyczuwalna. Bardzo łatwo jest się zagubić w świecie gry na kilkadziesiąt godzin nie robiąc niczego, co pchnęło by fabułę do przodu. Jak czegoś nie zrozumiesz to masz na każdy moment gry tutorial na YT.
  • Odpowiedz
@shtanga: Sam ograłem Zeldę ogarniając angielski na takim levelu dobrym szkolnym i wszystko ogarnąłem. Jeśli nie chcesz wnikać w historię Hyrule itd., to podstawowa fabuła jest bardzo pretekstowa, a mechaniki na tyle "instynktowne", że idzie wszystko ogarnąć.
  • Odpowiedz