Wpis z mikrobloga

Hejka, dalszy ciąg budowy idealnej podkładki chłodzącej pod laptop gejmingowy... Szukam kontrolera napięcia USB 5v-12v, koniecznie stopniowego, może być w formie potencjometru. Fajnie gdyby był w jakiejś mini obudowie. Obecny regulator 9v-12v okazał się zbyt mało dokładny przez co przy dobrych wentylatorach laptop mało nie odlatuje z biurka przy napięciu 9v, w lecie super sprawa bo dodatkowo chłodzi kolana xD
Obecnie udało się zbić średnią temperatur o 20-25 stopni przy laptopie z i5 13450HX i rtx 4070
#elektronika #pcmasterrace #komputery #laptopy
chosenon3 - Hejka, dalszy ciąg budowy idealnej podkładki chłodzącej pod laptop gejmin...

źródło: 20230701_101108

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Szukam kontrolera napięcia USB 5v-12v


@chosenon3: Nie istnieje nic takiego. Jeśli już to przetwornica step-up z 5V do konkretnego napięcia, a jak ma być regulowane to zapomnij o gotowcu w obudowie, sam se będziesz musiał zorganizować obudowę. Inna sprawa że nie rozumiem konceptu "podkładek chłodzących" i w ogóle kupowania gejmingowych laptopów.
  • Odpowiedz
Obecnie udało się zbić średnią temperatur o 20-25 stopni przy laptopie z i5 13450HX i rtx 4070


@chosenon3: nie wierzę, no chyba, że po prostu oryginalnie ten laptop ma #!$%@? chłodzenie bo producent oszczędzał na miedzi.

W ogóle zajebisty koncept, że do "przenośnego" wyjącego sprzętu musisz dołożyć jeszcze bardziej "przenośną" wyjącą podkładkę by się nie grzało XD
  • Odpowiedz
  • 0
@J_A_N: Zależna jest od wentylatorów jakich użyjesz, Ja przycebuliłem i użyłem dosyć tanich arcticów, ale dodałem podkładki i kołki antywibracyjne i na 9v jest cichsza niż większość podkładek marketowych. Przy 12v niestety jest głośno, ale chłodzi okrutnie, ciężko się siedzi obok, bo dosłownie wieje rękach. Jakby wsadził jakieś Silent wing albo noctua wentylatory to podejrzewam, że przy 12v byłaby bezgłośna.
@dktr są, niestety w polskich sklepach wyprzedane. Widziałeś gdzie może dostapną
  • Odpowiedz
do "przenośnego" wyjącego sprzętu musisz dołożyć jeszcze bardziej "przenośną" wyjącą podkładkę by się nie grzało XD


@Kryspin013: i nadal nie uzyskujesz wydajności cichego spokojnie stojącego sobie niewielkiego sprzetu stacjonarnego...
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Uwierz, Jest mnóstwo podobnych projektow i testów na yt. Lapek rog strix, który ma jedno z lepszych chłodzeń obecnie, oczywiście będzie działał w bardzo znośnych temperaturach nawet i bez podkładki, ale moją fanaberią jest jak jest bardzo cicho i bardzo chłodno.
Z przepaścią w wydajności takich setupów to też tak nie do końca
chosenon3 - @Kryspin013: Uwierz, Jest mnóstwo podobnych projektow  i testów na yt. La...

źródło: Zrzut ekranu 2023-06-17 172020

Pobierz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Uwierz, Jest mnóstwo podobnych projektow i testów na yt. Lapek rog strix, który ma jedno z lepszych chłodzeń obecnie, oczywiście będzie działał w bardzo znośnych temperaturach nawet i bez podkładki, ale moją fanaberią jest jak jest bardzo cicho i bardzo chłodno.

Z przepaścią w wydajności takich setupów to też tak nie do końca


@chosenon3: nie lepiej pójść w egpu i mieć moc gdy jej potrzebujesz i przenośnego lapka gdy
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Obecnie w laptopie mam tryb silent, w którym całkowicie usypia GPU, gdy nie jest potrzebne, zbija taktowanie procesora a samo chłodzenie działa w trybie pasywnym i żaden wentylator w laptopie się nie kręci, bezgłośny jest
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Obecnie w laptopie mam tryb silent, w którym całkowicie usypia GPU, gdy nie jest potrzebne, zbija taktowanie procesora a samo chłodzenie działa w trybie pasywnym i żaden wentylator w laptopie się nie kręci, bezgłośny jest


@chosenon3: ale to nie o to chodzi. To dalej jest ciężkie duże, grube, mało przenośne urządzenie z masą miedzi, a że to gamingówka to też najprawdopodobniej obudowa #!$%@? jakości xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: Właśnie to jest już kompromis, Bo nie zależy mi na dużej mobilności, przenoszę urządzenie w większości czasu między pomieszczeniami a zależało mi by laptop był dobry wydajności przez jak najdłuższy czas, bo eksploatuje sprzęt dopóki go całkowicie szlak nie trafi. Obecnego laptopy gejmingowe nie jest już tak duże i ciężkie jak to miało miejsce jeszcze parę lat temu. Każdy mój zakup jest poprzedzony dogłębną analizą pod względem przydatności, funkcjonalności i
  • Odpowiedz
@chosenon3: A ja nie wierzę w te 25 stopni. Sam mam laptopa ROG STRIX na 3070 / 5800H i jeżeli odpalone jest chłodzenie w laptopie na max to różnica temperatur z dodatkowymi wentylatorami i bez jest pomijalna. Chyba, że używasz go na pasywnym chłodzeniu. Przerabiałem to już u siebie. Szkoda zachodu.
  • Odpowiedz
@chosenon3: A ja nie wierzę w te 25 stopni. Sam mam laptopa ROG STRIX na 3070 / 5800H i jeżeli odpalone jest chłodzenie w laptopie na max to różnica temperatur z dodatkowymi wentylatorami i bez jest pomijalna. Chyba, że używasz go na pasywnym chłodzeniu. Przerabiałem to już u siebie. Szkoda zachodu.


@wziuuuuu: kiedyś na chyba blogu dobre programy jeden typ użył dmuchawy do testów by pokazać że podkładki #!$%@? dają
Kryspin013 - >@chosenon3: A ja nie wierzę w te 25 stopni. Sam mam laptopa ROG STRIX n...

źródło: MDAxXzAuYiUgGi5Jbg5vMGNCehMoV2FmNFpiWG4WYnJ1TiBVKBgqaiUXOggkBT8rJgo5FzhbPShuMTUbJhA-axQ_G1V0Qn9yeVdqSnBAfXZzTGlNckV9dR5IdjARMm85

Pobierz
  • Odpowiedz