Wpis z mikrobloga

Czy macie jakiś sposób na wywabienie nieprzyjemnego zapachu z pralki?
Pralka wyczyszczona, puste pranie z octem, następnie z sodą nie pomogło.
Ewidentnie wali z miejsca tam gdzie jest szuflada i z bębna.
Jakieś szpecyfiki typu rossman czy coś?

#pralka #agd
  • 43
  • 0
@kureci_paratko zastanawiam się w takim razie co może być przyczyna. Może to jakaś usterka mechaniczna ale nie za bardzo umiem w pralki i nawet nie wiem czy jest sens wzywać hydraulika
@Capitanero coś w tym może być. Burze/deszcze można przewidywać tym, że zaczyna śmierdzieć z odpływów w mieszkaniach na najniższym piętrze ;) Śmiałem się z tego dopóki nie przeprowadzilem się do jednego z takich mieszkań :/

@M1xowy u mnie też nie plami. Też masz starszą pralkę? Jedyne co mi przychodzi na myśl to zapelsnialy bęben od wewnętrznej strony, lub uszczelki. Niemniej nie widać tego. Jak znajdziesz sposób na usunięcie tego, albo poznasz przyczynę
@M1xowy: Robisz tak, najpierw pranie 90 stopni z pół litra octu. Odkręcić filtr i go umyć.
Później pryskasz wszystko (!) Savo przeciw pleśni i czyścisz osad/grzyba pod wszystkimi uszczelkami, wlewasz pół butelki Savo do przegródki zamiast proszku i znowu 90 stopni. Później Płyn do czyszczenia pralki Dr. Beckmann i zwykły płyn do płukania w przegródce. Wszystko na 90 stopni.
Savo jest jak domestos to nie wdychać i w rękawiczkach.
Czyli 3