Wpis z mikrobloga

#ukraina #polityka Leszek z RiGCzem.

@nozyczkisieodezwa: A o moskalach coś powiedział? A o białorusinach któzy (jako jedyni podczas WWII) nawet prowadzili obóz koncentracyjny gdzie mordowali polaków? A o Litwinach którzy (procentowo) wymordowali więcej i równie okrutnie polaków?
Czy tylko wołyń, wołyń, wołyń?
@surlin: Dlaczego za każdym razem stosujecie durne równanie śmierci, ci zrobili to, ci zrobili to, a więc mamy tym biednym Ukraińcom odpuścić i uciszyć temat. Przypominam, nasz wróg, kraj z którym się nie lubimy od setek lat, te ohydne moskale pozwolili na pomnik w Katyniu, przyprosili za Katyn i pozwalali na oficjalne obchody. Nasz "przyjaciel", kraj, który bez nas byłby znowu w calości pod ruskim butem każe nam odnawiać pomnik jakiś
@surlin: Dlaczego za każdym razem stosujecie durne równanie śmierci, ci zrobili to, ci zrobili to, a więc mamy tym biednym Ukraińcom odpuścić i uciszyć temat.

@Godir17: Albo odpowiadasz mi (w liczbie pojedynczej) albo swoim głosom w głowie, zdecyduj się.
Jeżeli piszesz do mnie wiedz, że piszesz do osoby która jako pierwsza na wykopie, ponad 14 lat temu, upominała się o pamięć pomordowanych polaków na wołyniu.
To co teraz robisz to
@surlin: wymien mi proszę równie okrutne zbrodnie w których zginęło tak wielu Polaków, zwykłych Polaków, cywili, dzieci, tylko dlatego, że byli Polakami. Skoro ta sprawa jest taka błacha to co zależy Ukrainie żeby właśnie teraz przeprosić i pokazać ta jedność? Jeśli upominanie się o pamięć pomordowanych Polaków to interes Moskwy to podpisuje się pod tym interesem, tylko co ty bredzisz, Moskwa chce nas skłócić, nierozwiązanie kwestii Wołynia doprowadza do kłótni, więc
@Godir17: Pierwsze z brzegu dwa przykłady:
Litwa: https://www.fakt.pl/hobby/historia/zbrodnia-w-ponarach-smierc-tysiecy-polakow-na-litwie/t8e6lfw
Białoruś:https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_koncentracyjny_w_Ko%C5%82dyczewie
Jak widzisz na Białorusi mord nie był jednorazowym i ograniczonym czasowo wybrykiem band tylko białoruski służby prowadziły obóz koncentracyjny dla Polaków.

Skoro ta sprawa jest taka błacha

@Godir17: Nikt nigdy nie powiedział, że to jest błacha sprawa, a już na pewno nigdy ja tak nigdy nie napisałem/powiedziałem.

zapomną o wszystkim co dla nich zrobiłeś, tak samo wygląda ta mityczna "propolskość"
@surlin: miałeś wysłać zbrodnie porównywalne ze skalą Wolynia i okrucieństwem Wolynia gdzie mordowali tylko za to, że ktoś był Polakiem, gdzie sąsiad nabijał na widły sąsiada. Cytując nawet to co wysłałeś "Zabijano przede wszystkim obywateli II Rzeczpospolitej. W większości Żydów, ale również Polaków, Białorusinów, Tatarów, Cyganów, jeńców sowieckich, a także Litwinów". Biorąc pod uwagę liczby to na Litwie i Biolursii łącznie nie było tyle ofiar co na wolyniu i to mimo