Wpis z mikrobloga

mirki czy oferta na internet domowy na lte i 5g daje rade na ofercie np do 60mb ?

zależy mi na gierkach i żeby matula mogła obejrzeć netflixa czy odpalić wp pilot

jak to sie ma jednocześnie ogladając coś na tv na wifi i grając po kablu podłączonym do routera?
są utraty pakietów i skoki pingu?

posiadam aktualnie vdsl 80mb (radiówka) od orange i mam takie problemy po kablu ze nie idzie normalnie korzystać z internetu
nie mówiąc o utracie pakietów które wychodzą ponad 4% .....

od 2 miesięcy blisko nie mogę pochilować i pograć jak tylko coś się odpali z drugiego tv bezprzwodowo

#tmobile #internet #orange
  • 8
  • Odpowiedz
@ZAKAPIOREK: ty masz radiowy VDSL? nie znałem.
Sprawdź zasięg 5g, odległość od stacji.
Wybierz dobrą sieć, przetestuj.
Nikt Ci nie odpowie jak konkretnie będzie u ciebie.
Mi 1Gbit UPC światłowód działa nieźle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@ZAKAPIOREK wejdź na beta.btsearch.pl znajdź nadajniki w swojej okolicy.
Weź na próbę kartę SIM za 5zl i przetestuj.
Masz odp.
Ja mam światłowód ale zasięg gsm mizerny. U każdego jest inaczej.
  • Odpowiedz
@ZAKAPIOREK: mam lte które działa 45-50mb/s i podczas oglądania netflixa nie dało się grać w cs'a*.
Musiałem podłączyć drugi router na którym ustawiam limity na inne urządzenia i dopiero wtedy można grać.
Packet lostów nie ma.

*Zależy na jakim poziomie grasz i w co. Dla mnie skok pingu o 20ms jest nie do zaakceptowania.
  • Odpowiedz
  • 0
@xmadesio: gram faceit'y w csa głownie więc zależy mi na stabilnym połączeniu i braku jakich kolwiek utraty pakietów
szukam rozwiązania i spróbuje jeszcze wymienić funboxa
ewentualnie myślisz ze mógłbym dokupić do niego router i ustawić limity?
  • Odpowiedz
ewentualnie myślisz ze mógłbym dokupić do niego router i ustawić limity?


@ZAKAPIOREK: Jeśli podczas testu tylko ty używasz internetu i wtedy też masz utratę pakietów to router i tak to nic nie da.

Co do tych routerów to nie każdy z nowych ma możliwość ustawiania sztywnych limitów tylko jakieś priorytety które i tak nie działają.
Ja używam starego TD-W9980 (pic) a jak chcesz nowy to podobno Xiaomi AX3600 ma fajne limity
xmadesio - >ewentualnie myślisz ze mógłbym dokupić do niego router i ustawić limity?
...

źródło: limity

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@xmadesio: dziękuje za naprowadzenie
bede kombinował
na ten moment wpis mogę zamknąć bo mniej więcej wiem na czym stoje
pozdrawiam mirasy i dziękuje za chwile poświęconego czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZAKAPIOREK: Kupiłem to Xiaomi na testy i jak na razie ping czasami skacze o 10-15ms, gdzie w tych "Adaptive QoS" skakał o 30-50 i to co chwilę.
Nie jest tak dobrze jak na starym TP-Linku ale za to zasięg Wi-Fi jest DUŻOOO lepszy.

Może na routerach 500+ by było jeszcze lepiej ale to już nie mój budżet.
  • Odpowiedz