Wpis z mikrobloga

Wielu zwolenników konfederacji w różny sposób próbuje namawiać do zagłosowania na konfederacją oraz tłumaczyć się z tego że ta partia wcale nie jest taka zła jak się sama maluje. Spójrzmy więc na kilka spraw które aktualnie przychodzą mi do głowy, a ich zwolennicy lubią o nich krzyczeć.

- Jest to jedyna partia, która troszczy się o dobro mężczyzn. I dlatego Mentzen powiedział że jest za obowiązkowymi ćwiczeniami dla mężczyzn. i tylko mężczyzn. Oraz stwierdził że obecny system emerytalny, który każe mężczyznom pracować 5 lat dłużej niż kobietom jest w porządku i niech zostanie tak jak jest.

- Przecież poza tą grupą, która tak zrobiła czy powiedziała jest jeszcze kilka innych, przecież to nie jest cała konfederacja. No i co? Oddam na nich głos, bo podoba mi się ugrupowanie X, a poza nim są jeszcze ugrupowania Y, Z, A, B i C. Nawet nie mam gwarancji, że ugrupowanie X dojdzie do głosu, bo jest kilka innych, które mogą na to nie pozwolić. To ja sobie wolę zagłosować na partię, która ma jakieś zdanie jako całość, nawet jeśli jest mi z jej poglądami mniej po drodze. Przynajmniej mogę liczyć na to że chociaż częściowo będą robić to na czym mi zależy.

- Liczy się przecież program partii. A potem tacy posłowie głosują zupełnie inaczej. Są za legalizacją marichuany, ale głosowali przeciw. Są przeciwko wysokim podatkom, dlatego zagłosowali za podatkiem od zbiórek na fundację. Może ten podatek w ich mniemaniu był niski i dlatego za nim zagłosowali? Ale co w takim razie jest podatkiem wysokim? A no i mamy jeszcze ustawy Mentzena, które zniknęły, a poza tym nie były Mentzena. Tylko czemu zostały w takim razie nazwane ustawami Mentzena? Dla zmylenia przeciwnika? A może dlatego że to był żart, jak z resztą inne postulaty głoszone przez tę partię, np likwidacja ZUS, czy niewchodzenie w koalicję z nikim.

- Ej, ale to w głosowaniu to oni się pomylili! No to fajnych macie ludzi na stanowisku posłów, że nie potrafią przeczytać za czym głosują, czy nacisnąć odpowiedniego przycisku. To strasznie dużo skomplikowanej roboty. Jak sobie nie radzą, to może niech mi oddadzą tę pracę. Zrobię lepszą robotę za połowę tej kasy, co oni biorą. Albo niech postawią na ich miejscu małpy. Te zagłosują losowo, a więc tylko połowa głosów będzie źle oddana, zamiast wszystkich.

- Nie będą nas niemcy i żydzi uczyć historii!!! No ale russcy już spoko, oni nas historii mogą uczyć, prawda?

#konfederacja #bekazkonfederacji #partiamem #polityka
  • 4