Wpis z mikrobloga

Mam starego lapka lenovo z580. Bardzo zacny sprzęt, działa od 2012r. bez większych problemów. Ale pojawił się pewien problem, bardzo dziwny, którego nie mogę za żadne skarby rozwiązać. Komputer praktycznie od początku był używany najczęściej z zewnętrznym monitorem, myszką i klawiaturą. Sporadycznie używałem go bez urządzeń peryferyjnych.
Początkowo był Windows 7, później update na Windows 10 i tak pracuje do dziś. Ale zaczął pojawiać się problem. W oknie logowania, przy próbie wpisania hasła z użyciem klawiatury sprzętowej (niezależnie czy klawiatura zewnętrzna była podłączona czy nie) wpisywanie jakby się zwieszało, hasło trzeba wpisywać bardzo powoli, znak po znaku. W momencie, gdy wpisywanie się chwilowo zacina, nie można wprowadzić znaku, kursor również przestaje na tę chwilę migać. Wpisując cokolwiek na klawiaturze zewnętrznej wszystko śmiga bez problemu. Po zalogowaniu klawiaturą sprzętową można już pisać bez najmniejszego problemu.
Najbardziej zastanawia mnie, że problem ten występuje wyłącznie podczas logowania, a później ustępuje.
1. Sprzęt nie został zalany
2. W czasie gdy pojawił się problem nie było żadnych aktualizacji, żadnych modyfikacji hardwarowych ani softwarowych.
Nie mam już pomysłu a nie udało mi się znaleźć w sieci choćby wzmianki o takim problemie.

#pc #pcmasterrace #windows10 #lenovo #kiciochpyta
  • 6
@mcichy10: sprawdź porty USB i Ethernet itp czy gdzieś nie masz zwarcia przez zagięta blaszke/pin w którymś gnieździe, po zalogowaniu Windows może odcinać ten port na mobo. Albo czy masz jakiś niedziałający port usb
Sprawdź też porty w menagerze urządzeń czy któryś się nie swieci
@mcichy10: to jest problem czysto z systemem. Pewnie znowu coś microsoft #!$%@?ł w aktualizacji

W czasie gdy pojawił się problem nie było żadnych aktualizacji, żadnych modyfikacji hardwarowych ani softwarowych.


@mcichy10: jesteś pewien? Win10 sobie sam instaluje rzeczyw tle bez pytania usera o zgodę.