Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki. Ostatnio upatrzyłem sobie mieszkanie w dobrej cenie, w super lokalizacji i ze sporym ogródkiem(~40mkw o prostokątnym kształcie), ale mam pewne wątpliwości. Mianowicie jest to lokal usługowy przekształcony na mieszkanie.

Martwi mnie to, że wszystkie okna(a jest ich trochę) są oknami, które zaczynają się od ziemi.
Salon i sypialnia mają ekspozycję południową, a dodatkowy pokój na wschód.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w takim mieszkaniu?

Jak wygląda u was kwestia:
- izolacji zimą
- prywatności
- nagrzewania w lato

Oczywiście kwestie prywatności na pewno częściowo rozwiąże wysadzenie ogródka dookoła wyższą roślinnością, są też rolety antywłamaniowe + od wewnątrz pewnie będzie trzeba zamontować rolety plisowane, ale chciałbym się poradzić, czy nie będzie to uciążliwe na codzień. W końcu mieszkanie to inwestycja na dobrych parę lat

#nieruchomosci #pytanie #remont #mieszkanie #wykonczenia
  • 8
  • Odpowiedz
Mianowicie jest to lokal usługowy przekształcony na mieszkanie.


@Avekkk: I tak jest w papierach? Bo jak nie to to zmienia wszystko, stawki podatku, ubezpieczenia, wartość odsprzedaży, w skrajnym wypadku groźba eksmisji.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mr_Przyjemny: Budynek jeszcze nie oddany do użytku

@dran2: Tak, wszystko jest załatwione. To jedno z kilku takich mieszkań, które deweloper przekształcił

@darck: Też tak uważam, można powiedzieć, że daje to pewną elastyczność, której nie mają ludzie na parterze z oknami nie od ziemi. Natomiast pewne wątpliwości są, szczególnie gdy słyszy się je od osób trzecich(rodzina). Bo co do gorąca to lato jest i tak dość krótkie, a poza tym
  • Odpowiedz
szczególnie gdy słyszy się je od osób trzecich(rodzina).


@Avekkk: Jeżeli żaden z nich nie jest inżynierem budownictwa i nie widzi czegoś co jest po prostu #!$%@? to ich grzecznie olej, zapytaj zamiast tego deva o parametry budynku. Wiedzą co za okna wstawili, wiedzą jak się mają do reszty okien w "zwykłych" mieszkaniach.
  • Odpowiedz
@Erk700: nie ta sama osoba chce zasłaniać co je robić. Poza tym okno zasłonięte folią dalej daje więcej światła niż ściana która światła nie daje.
  • Odpowiedz