Wpis z mikrobloga

Polećcie proszę książkę

Ostatnimi laty, ilekroć czytam, staram się wybierać książki albo historyczne, psychologiczne, biologiczne, ekonomiczne, popularnonaukowe albo klasyki literatury. Chciałbym dla odmiany przeczytać coś lekkiego, ciekawą historię bez większego myślenia i analizowania.
Dawniej, jako nastolatek, czytywałem fantastykę, ale nie upieram się przy niej. Pamiętam, że podobał mi się Elantris, a o Sandersonie słyszałem same dobre opinie. Polecicie coś od niego? Albo od Agathy Christie, której nigdy nie czytałem? Przyjmę wszystkie propozycje xd

#ksiazki
  • 9
  • Odpowiedz
@KarakanPaskudny: Agathy Christie "I nie było już nikogo" (znane również jako "Dziesięciu murzynków/żołnierzyków") albo "Morderstwo w Orient Ekspresie" (książka z serii o Herculesie Poirot, ale poszczególne historie się ze sobą nie łączą i według mnie spokojnie można czytać nie po kolei - poza ostatnią częścią "Kurtyną").

Jeśli interesowałyby Cię inne stare kryminały to Artura Conan Doyla "Studium w szkarłacie" (pierwsza książka o Sherlocku Holmesie), a jeśli bardziej współczesne to "Morderców tropimy
  • Odpowiedz