Wpis z mikrobloga

#wroclaw

Którą z uliczek dochodzących do Rynku, lub ogólniej - w ścisłym centrum - lubicie najbardziej?

IMHO bezsprzecznie wygrywa Świdnicka zaczynająca się jeszcze ciekawymi zabudowaniami wzdłuż Powstańców Śląskich, niebanalny wiadukt kolejowy, później KDM, renoma, fosa z pomnikiem, dwa kościoły, opera, kamienica sachsów, monopol, solpol (oh wait :P). Na drugim miejscu jest most uniwersytecki z Kuźniczą. Uniwersytet to w ogóle poza skalą, budynek prawa... Trzecie miejsce jak dla mnie to Oławska ciągnąc od ovo przez zabudowania przy pl. dominikański, budynek drukarni po kameleon.

A taka np. Ruska to jakiś nieśmieszny żart głównie przez auta, ale nawet jakby magicznie zabrać cały ruch samochodowy nawet od pl. 1 maja to i tak spacer Świdnicką wygrywa. No fontanna na początku, a potem co, no tak pasaż niepolda :D Jest kilka kamienic które umówmy się niczym się nie wyróżniają ponad te pominięte przy Oławskiej, Świdnickiej czy Kotlarskiej.

No i ze Świdnickiej czy Oławskiej wiadomo, najbliżej do McDonalda na rynku #pdk
puexam - #wroclaw 

Którą z uliczek dochodzących do Rynku, lub ogólniej - w ścisłym c...

źródło: obraz_2023-06-28_174631155

Pobierz
  • 3
@puexam: Tak jak pisze @ManWithOutNick Więzienna też spoko.

Mi na Świdnickiej najbardziej brakuje jakiegoś lokalu że mogę usiąść z piwem w ogródku. Do tego Świdnicka przez 3 miesiące w roku jest zajęta przez: Jarmarki - Świętojański i Bożonarodzeniowy. Wtedy jej unikam jak ognia.

Św. Mikołaja gdyby zabrać debili z pod hotelu byłaby jeszcze lepsza.

Co do Uniwersyteckiej i budynku Prawa to akurat on zawsze mnie drażnił. Dla mnie do niczego tam