Wpis z mikrobloga

O co pytacie (jako rekruterzy techniczni) na rozmowach C++ poziom mid / senior? Kwestie czysto C++, nie domenowe / Linuxowe / gitowe / projektowe.

W poprzedniej firmie dość często prowadziłem rekrutacje techniczne, nie leciałem ze skryptu, tylko w formie takiej rozmowy poruszając kwestie, które faktycznie dotyczą pracy. Przygotowałem sobie w sumie taki dokument z wypisanymi różnymi zagadnieniami tak aby o czymś nie zapomnieć podczas rozmowy, takie najważniejsze dla mnie kwestie, punkty kluczowe. Niestey jako, że zmieniłem pracę to dokument mi przepadł a jako, że będę chciał go sobie odtworzyć to w sumie jestem ciekawy jak to u was wygląda.

#cplusplus #programowanie #programista15k #programista25k
  • 5
  • Odpowiedz
@Volantie: w sumie mogło to tak zabrzmieć, ale w rzeczywistości jest trochę inaczej - menago mnie poprosił czy bym jutro nie poprowadził rozmowy, a że ostatni raz robiłem to 1,5 roku temu, a nie jestem fanem chaotycznych rozmów (gdzie rekruter miesza co chwilę i sam nie wie o co zapytać, a brałem udział w takich rozmowach) to przy okazji stwierdziłem, że może dowiem się o co w innych firmach pytają -
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: ja prosiłem żeby napisać funkcje która przyjmie inta z zakresu 1-12, a zwroci wskaźnik na nazwę miesiąca odpowiadające go liczbie.

Ogólnie jako wstęp do rozmowy o różnych rzeczach dalej.
  • Odpowiedz