Wpis z mikrobloga

Zapowiada się inba pod zakładem HSW, rząd kontra opozycja.

Opozycja zarzuca rządowym działanie na szkodę zakładu, rząd odwrotnie. W tle, gigantyczne koreańskie zamówienia i uwalenie haubicy krab kosztem konkurencyjnej k9

Będą byli dyrektorzy, lokalni politycy, zakladowe związki oraz pracownicy "zachęceni" przez kierownictwo do poparcia rządowych

Nie jest tajemnicą, jak plecakom PiS tworzy się sowicie opłacane gówno-stanowiska w zakładzie, w mieście rządzonym przez tę partię.

Odrażające, że chce się w to wciągać szeregowych pracowników produkcji.

xD

Dziś, 17:00

https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=56488

#r0sja #wojna #ukraina #polska #przemysl #hsw #polityka #rzad #opozycja
Kierowca-ufo - Zapowiada się inba pod zakładem HSW, rząd kontra opozycja. 

Opozycja ...

źródło: malysz-afera

Pobierz
  • 25
@Kierowca-ufo: Jedni kłamcy i drudzy kłamcy będą nawzajem się przekrzykiwać i oskarżać o potajemne sprzyjanie Rosji żeby dorwać się do koryta na jesieni.
Przeczytałem artykuł i nadal nie wiem o co im chodzi, mnie interesują fakty a nie wojna polsko-polska.
Wolski mówił 9 miesięcy temu że niedobrze że kupujemy K9 zamiast Krabów więc czekam aż TVPiS nazwie go ruskim agentem.
A jakie są argumenty za kupnem K9?
harcerz - @Kierowca-ufo: Jedni kłamcy i drudzy kłamcy będą nawzajem się przekrzykiwać...
a ile jest licencji na podwozia dla kraba dokupionych?


@pesotto: Nie rozumiem pytania. O co ci konkretnie chodzi?
W każdym bądź razie na pewno do 2027 r. Krab będzie w Polsce produkowany.
Przeczytałem artykuł i nadal nie wiem o co im chodzi,


@harcerz: Skoro nie masz pojęcia o sprawie to po kiego się wypowiadasz w tym wpisie? Na jakiej podstawie twierdzisz że "wszyscy kłamią", skoro sam przyznajesz że nic nie wiesz?
@Thorkill: nie rozumiesz bo nie wiesz ale się wypowiesz i zarzucisz komuś kłamstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tak więc tłumaczę, podwozie do kraba jest licencyjne, licencja jest na 120 sztuk a potem nie ma bo koreańczycy widząc zdesperowanych frajerów wcisneli im gorsze k9 na którym więcej zarobią
polscy politycy z kolei zbudować swoje podwozie się zwyczajnie boją więc do 2027 będą produkować na tej licencji co mają
licencja jest na 120 sztuk a potem nie ma bo koreańczycy widząc zdesperowanych frajerów wcisneli im gorsze k9 na którym więcej zarobią


@pesotto: A żródło tych rewelacji to....
@Thorkill: tu jest wątpliwość bo

Przekazana licencja daje nieograniczone możliwości dalszego wykorzystania tego podwozia w innych systemach uzbrojenia oraz jego produkcji na potrzeby MON, a także na rynki zagraniczne.


ale z tego co mi wiadomo to tak nie jest, wglądu do umowy nie mam ale z tego co mi wiadomo to koreańczycy muszą się zgodzić na następne sztuki ALE jeśli jest faktycznie jest tak jak w tej interpelacji to znaczy ze
@pesotto:Przecież to jakaś interpelacja sprzed 7 lat. Więc o co kurna chodzi w kontekście tego co wypisałeś wyżej, bo dalej kompletnie nic nie rozumiem?

ile jest dokupionych licencji na podwozie do kraba?


@pesotto: Nie znam treści umowy ale skoro podwozie została od 2015 r. do 2022 r. de facto całkiem spolonizowane to podejrzewam że nowe umowy licencyjne zawarte między HSW a Samsungiem mają już charakter czasowy a nie od sztuki.
1 sztuki k9 bo jest zwyczajnie obca i gorsza tylko klepać kraby 24/7


@pesotto: No to przecież je klepią na max możliwości produkcyjnych tyle że dla Ukrainy. Skąd wiesz ile wojna potrwa? Więc coś trzeba było wymyślić żeby w międzyczasie WP też dostała szybko nowy sprzęt. Stąd umowa na K9.
@Thorkill:

podejrzewam

podejrzewam, że się mylisz

nie klepią maxa, mogli by nawet 50 sztuk rocznie ale nie ma sensu rozkręcać produkcji jeśli potem ma być wygaszona
nie klepią maxa, mogli by nawet 50 sztuk rocznie


@pesotto: Bez rozbudowy lufowni HSW, uzyskanie takie produkcji Krabów jest niemożliwe. No chyba że zamawiają lufy na zewnątrz. Ale tam jeszcze są inne wąskie gardła w tej produkcji. Tego typu info to sa tajne rzeczy ale moim zdaniem max produkcji HSW to obecnie około 30 Krabów rocznie.
Ale właściwie jakie znaczenie ma to ile HSW produkuje Krabów w kontekście tych bzdurek z
jakich bzdurek?

@pesotto: No np. takich

podwozie do kraba jest licencyjne, licencja jest na 120 sztuk a potem nie ma

Pytałem się skąd ta informacja i na jakiej podstawie, skoro w 2022 r. zawarto jawne umowy na dodatkowe 104 Krabów w tym 54 dla Ukrainy?

czemu nie można rozbudować lufowni?

Mistrzu jeszcze 4 lata w HSW nie było żadnej lufowni. Powstała od podstaw i rozpoczęła produkcje jakieś 3 lata temu.

skończ