Wpis z mikrobloga

@L3stko: Bo to nie monopol NFZ jest problemem, a fatalne zarządzanie NFZ. W dodatkowo alternatywa Konfederacji jest jeszcze gorsza. Wysoce sprywatyzowana służba zdrowia nie działa, bo cel służby zdrowia nie jest wolnorynkowy. Celem firmy na wolnym rynku jest przynosić zyski. Celem służby zdrowia jest zapewnienie opieki medycznej jak najszerszej ilości osób.
  • Odpowiedz
cel służby zdrowia nie jest wolnorynkowy


@Worm91: tylko w służbie zdrowia pracują lekarze którzy kierują się rynkowymi zasadami xD

Powiedz dlaczego ubezpieczenia samochodowe mogą się opłacać, nawet jak #!$%@?ę moją hondą w lamborghini to nikt nie puszcza mnie z torbami, tylko ubezpieczyciel wypłaca kasę, a w przypadku ubezpieczenia zdrowotnego, byłyby jakieś problemy? xd
  • Odpowiedz
@malinq: Nie jestem w stanie w pełni odpowiedzieć na to pytanie, jednak największy na świecie eksperyment z prywatną służbą zdrowia pokazał że nie jest to najlepszy pomysł i może prowadzić do ludzkich tragedii ( tak, mówię tu o USA ). I na pewno da się zrobić to lepiej, tylko na pewno lepszym pomysłem nie jest " bon na 4k" który nawet przy zachowaniu obecnych cen usług medycznych pozwala na absolutnie
  • Odpowiedz
Nie jestem w stanie w pełni odpowiedzieć na to pytanie


nie odpowiedziałeś ani w pełni, ani w części, ani w ogóle. Pominąłeś to, bo było tak wygodniej, niż się doedukować i przyznać do błędu

( tak, mówię tu o USA )


@
  • Odpowiedz