Wpis z mikrobloga

Zauwazyliscie ze w tych pakietach od USA, jak i innych wiadomosciach, nie ma slowa o nowych wyrzutniach HIMARS? To faktycznie znaczy, ze Ruscy zadnego nie trafili xD Bradleye ida od razu nowe po utracie.

#wojna #rosja #ukraina
  • 10
  • Odpowiedz
@nasalislarvatus: Amerykanie muszą wszystko ogłaszać - wymogi tamtejszego prawa. Co najwyżej mogą ukryć ATCAMSy pod ogólną informacją o ,,amunicji do HIMARSów".

@CzeczenCzeczenski: Langusty to jednak system o innym przeznaczeniu i w określonych sytuacjach może być bardzo użyteczny.
  • Odpowiedz
@CzeczenCzeczenski: W porównaniu do HIMARSa zdecydowanie tak, chociażby z powodu braku tej sprytnej opcji zmiany trajektorii lotu pocisku po starcie, co czyni HIMARSa niewykrywalnym dla radarów artyleryjskich. Ogółem jednak z Langustami nie jest źle - salwa trwa 20 sekund, a przejście z pozycji bojowej do marszowej około 30 sekund, więc można się szybko zwinąć z pozycji.

Pytanie brzmi, czy potrzebny jest nam powierzchniowy, niekierowany ogień artylerii rakietowej. Niektórzy powiedzą, że to
  • Odpowiedz
  • 0
Zauważyłeś, że nie wszystko jest podawane do publicznej wiadomości jeśli chodzi o przekazywany sprzęt i jego liczbę?


@nasalislarvatus: Możesz podać to na przykładach, bo z tego co się orientuje to muszą to podawać, do tego jaki mieliby mieć powód żeby nie przekazywać kolejnych baterii HIMARS jeżeli obecne mieliby stracone?

@Ligniperdus

Nic głupszego dziś nie przeczytałem, a cenie sobie normalnych ludzi pod swoimi wpisami, więc jak sam wiesz nie zaliczasz się do
  • Odpowiedz
@RafDan: Miałem jakieś zaćmienie mózgu, myślałem o systemach Patriot. Masz racje, nie wiem jak to pomyliłem, no ale z roboty piszę więc może coś styki nie połączyły xD
  • Odpowiedz