Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy dzień przyniósł bardzo ciekawą sytuację. Neuropek gromotapl oraz Minister Zdrowia Adam Niedzielski opublikowali DOKŁADNIE TEGO SAMEGO FAKE NEWSA na temat programu ochrony zdrowia proponowanego przez Konfederację.

Konfederacja na szczęście szybko to wyjaśniła, zaorała i posypała solą przedstawiając po prostu screen swojego programu (a nie zlepek pociętych wypowiedzi posła i manipulując tym faktem, że mowa o kwocie 4000 zł na UBEZPIECZENIE w NFZ lub dowolnej innej firmie, a nie na wydatki zdrowotne) - znalezisko dla chętnych tutaj: https://wykop.pl/link/7141219/niedzielski-i-neuropa-rozpowszechniaja-fake-news-na-temat-programu-konfederacji

Natomiast zastanawia mnie co innego: zawsze kojarzyłem te Twitterowe konta raczej z jakąś Lewicą, opcjonalnie KO, a tu wychodzi na to, że ci ludzie atakują od lat Konfederację idąc w komitywie... z PiS? I to już tak otwartą kartą, że wrzucają dokładnie ten sam film i wzajemnie się udostępniają? Bo przypadkowych użytkowników Minister w Rządzie RP nie podaje dalej, a konto Ministra Zdrowia jest od pandemii wybitnie mocno kontrolowane przez rządowych cenzorów. Tam musi być pełna zgoda i wieloetapowa weryfikacja, aby coś takiego poszło.

No grubo się dzieje, grubo. Maski przed wyborami opadają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czyżby te antykonfederacyjne wpisy od początku kadencji, w czasie lockdownu, dotyczące gospodarki, podatków, rozdawnictwa, obnażające kłamstwa rządu itd. to była kolejna farma trolli jakichś PiSowskich spin-doktorów pod przykrywką tęczowych zdjęć profilowych? No bo w sumie do PiSu łatwiej programowo przekonać skrajnego lewaka niż Konfederatę...

#konfederacja #korwin #4konserwy #bekazlewactwa #lewackalogika #neuropa #polityka
wojtas_mks - Dzisiejszy dzień przyniósł bardzo ciekawą sytuację. Neuropek gromotapl o...

źródło: comment_16092506996buHXQSakuccjHfomWJkLw

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 113
@wojtas_mks:
Każdy kto nie lubi konfy i czasem się z niej pośmieje jak ja to płatny troll i lewak, ktoś kto agituje i wychwala partie to milosnik który robi to z serca xD
  • Odpowiedz
@wojtas_mks:

mowa o kwocie 4000 zł na UBEZPIECZENIE w NFZ lub dowolnej innej firmie, a nie na wydatki zdrowotne


Świetny program, szkoda tylko, że jeśli miałbym np. poważna chorobę genetyczną, to mógłbym se te 4000 zł zwinąć w rulonik i wsadzić w dupę, bo żadna z tych firm by ich nawet nie przyjęła wiedząc, że jestem chory i koszty mojego leczenia będą o wiele większe niż suma nawet najwyższych składek.
  • Odpowiedz
  • 5
@sandal: Wiesz, niezbyt często się zdarza, że przypadkowo, tego samego dnia, w ten sam sposób, o dokładnie to samo Konfederację atakuje #neuropa i PiS - wzajemnie udostępniając się na Tłiterku xDDD
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: ja mam tylko wykop, nigdy nie agitowalem żadnej partii, a nie... wstawiałem wpisy chwalące Korwina kilka lat, i wiesz ze wtedy też mi nikt nie płacił za to?
  • Odpowiedz
każdy kto nie lubi konfy i czasem się z niej pośmieje jak ja to płatny troll i lewak


@sandal: no nie każdy, bo ciebie nie mam na czarnej ani nie mam żadnej notatki, za to połowę trolli plusujących co napisałeś to już owszem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzbany jak jankes, officer, Njal etc nie robią nic innego oprócz siania fermentu
  • Odpowiedz
@wojtas_mks:

Zostać w NFZ jak dzisiaj


I skąd NFZ weźmie pieniądze na moje leczenie, skoro wszyscy dotychczasowi płatnicy pójdą do prywatnych ubezpieczycieli, bo im się to trochę bardziej opłaca? Prezes NFZ z własnej kieszeni dorzuci parę miliardów czy pomnoży te moje 4 tysiące jak Jezus? Tak właśnie wygląda znajomość działania wolnego rynku przez kucy xD
  • Odpowiedz
bo żadna z tych firm by ich nawet nie przyjęła wiedząc, że jestem chory i koszty mojego leczenia będą o wiele większe niż suma nawet najwyższych składek. Co miałbym w takim wypadku zrobić?


@strfkr: podobnie to dziala w Szwajcarii. Firma nie moze ci odmowic i tyle.
  • Odpowiedz
Czyżby te antykonfederacyjne wpisy od początku kadencji, w czasie lockdownu, dotyczące gospodarki, podatków, rozdawnictwa, obnażające kłamstwa rządu itd. to była kolejna farma trolli jakichś PiSowskich spin-doktorów pod przykrywką tęczowych zdjęć profilowych? No bo w sumie do PiSu łatwiej programowo przekonać skrajnego lewaka niż Konfederatę...


@wojtas_mks: nieee, gdziee tam ( ͡° ͜ʖ ͡°) to swiadomi fajnopolacy ktorych glownym programem jest pozbyc sie pisu dlatego mowia tylko o
  • Odpowiedz
@strfkr: Właśnie to jest dobre pytanie, jedyna opcja w tym przypadku jaką ja przewiduję - to jest masowe dotowanie NFZ-tu, z drugiej strony ten system może mieć zalety - np. dużo niższe kolejki do specjalistów i szybsze wykrywanie chorób przewlekłych w wyniku czego nie będzie aż tak wysokich kosztów leczenia, bo to jest problem dzisiejszej polskiej służby zdrowia - brak wczesnego wykrywania i profilaktyki chorób. Aczkolwiek nie jestem żadnym specjalistą
  • Odpowiedz
należy przeprowadzić analizę jaki system jest najbardziej wydajny w stosunku do poniesionych kosztów.


@Afosin: u nas cały problem bierze się z tego, że nawet jak się przeprowadzi jakieś rzetelne analizy systematycznych zmian, to potem wdraża się potworka zlepionego z kilku propozycji, który nie ma prawa działać w połowie tak dobrze, jak którakolwiek z nich wdrożona całkowicie od początku do końca.
  • Odpowiedz
tego samego dnia, w ten sam sposób, o dokładnie to samo Konfederację atakuje #neuropa i PiS


@wojtas_mks: w sensie ze tego samego dnia atakuja cos przedstawione w wywiadzie ktory byl w tym dniu?
No niemożliwe, jak zaczeli sie smiac z tego jak memcen powiedział że generalnie to o zusie to zart byl, a z europy to zalezy czy chce wyjsc czy nie, bo dzisiaj nie ma referendum, albo
  • Odpowiedz
I skąd NFZ weźmie pieniądze na moje leczenie, skoro wszyscy dotychczasowi płatnicy pójdą do prywatnych ubezpieczycieli, bo im się to trochę bardziej opłaca? Prezes NFZ z własnej kieszeni dorzuci parę miliardów czy pomnoży te moje 4 tysiące jak Jezus?


@strfkr: No jakto z czego, dotowanie z podatkow. Wiec gdzie tu oszczednosc dla panstwa? Kuce nie podumaly

może mieć zalety - np. dużo niższe kolejki do
  • Odpowiedz
tu wychodzi na to, że ci ludzie atakują od lat Konfederację idąc w komitywie... z PiS?


@wojtas_mks: Co xD
To że ktoś się nabija z Konfederacji i radośnie łyknie jakiegoś fejka oznacza co najwyżej, że jest łatwowierny. Większość wyborców Konfederacji podchodzi w taki sposób do całych dziedzin i wydarzeń xD
  • Odpowiedz
@wojtas_mks: no, z tym prywatnym ubezpieczeniem to w stanach fajnie działa, starzy ludzie umierają w domach XD A jeśli w jakimś temacie wszystkie polityczne formacje uważają że się mylisz, to się mylisz. Ale co ja tam wiem, jestem zielonką która nie lubi partii sprzężonych z religiami XD
  • Odpowiedz