Wpis z mikrobloga

Jaką drukarkę 3d byście polecili do kupna dzisiaj? Cały mój internet jest zawalony Bambu Lab... Czy za około 2,5k da się kupić coś rozsądnego? #druk3d

Czy te uniwersalne urządzenia drukarka 3d/grawer/cnc mają sens?

Jestem majsterkowiczem i lubię postrugać, zrobić coś samodzielnie zamiast kupować.
  • 14
  • Odpowiedz
@Ranger Ja, jako pierwszą wziąłem Endera 3. Generalnie trzeba się trochę napracować, żeby dobrze drukowała, ale w takim budżecie jakim dysponowałem nic lepszego nie było. Ogólnie to już wielokrotnie się zwróciła dzięki zamówieniom na druk 3D. Mam jeszcze Homersa, kupiłem okazyjnie za jakieś grosze i też daje radę, choć miałem z nią niemałe problemy. A właśnie przed chwilą kurier przywiózł mi Ender 3 v2. Nie wiem do czego dokładnie będziesz jej używał,
  • Odpowiedz
  • 0
Nie wiem do czego dokładnie będziesz jej używał


@donkamillo90: głównie będę drukować jakieś dodatki do broni/niestandardowe uchwyty na gopro/ogólnie gadżety, które ciężko wystrugać, no i mam parę pomysłów na sprzedaż wydruków powiązanych z moimi hobby

Na pewno będę też chciał drukować dla zabawy jakieś pierdoły jak picrel

Miałem kiedyś starą Prusę, ale to była trochę droga przez mękę - dało się na tym drukować rzeczy, ale brakowało jej precyzji.
Ranger - >Nie wiem do czego dokładnie będziesz jej używał

@donkamillo90: głównie będ...
  • Odpowiedz
@kurazjajami Tak, tylko wszystko zależy od tego, jakie pole robocze ktoś potrzebuje. Ja np. drukuje elementy, które mają średnicę 21cm i mini już by nie zdała egzaminu, a po drugie znacząco wykraczała wtedy poza budżet. Natomiast nie sztuką jest kupić drukarkę, którą odpakujesz, poskręcasz, podłączysz i zaczniesz drukować. Ja z perspektywy czasu cieszę się, że się pomęczyłem czy to z Enderem, czy Homersem, bo dzięki temu, że często rozkręcałem i skręcałem, nabyłem
  • Odpowiedz
  • 0
Ale jak Prusie brakowało precyzji to niewiem jak Ci pomóc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@7uras: to było wiele, wiele lat temu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego bambu warto coś dokupić na start, czy z pudełka jest wystarczająco ok gotowy do druku?
  • Odpowiedz
@Ranger: sorry nie mogłem się powstrzymać xd ,ja zombi endera używam i mi starcza do hobbystycznego grzebania ale z tego co czytałem wyciągasz z pudełka i drukujesz
  • Odpowiedz
Do tego bambu warto coś dokupić na start, czy z pudełka jest wystarczająco ok gotowy do druku?


@Ranger: "podkładki" w sensie blachy strukturalne. aliexpress ~15$
Nie wiem co dają w standardzie (kiedyś była "coolplate" z jednej strony - nadaje się do pla, smarowana hegronem z rosmana, i "engenering plate" z drugiej - czyli zwykła blacha, co sobie nakleisz to masz) - kupić wypada PEI złote, to dużo lepiej trzyma i się
  • Odpowiedz
@Ranger: Od miesiąca mam Endera 3 v2. Przedrukowałem 1kg petg i 1kg pla. Złozyłem wypoziomowałem stól i drukowałem. Wcale wydruki nie były złe. Po kilkunastu wydrukach zrobiłem kalibrację flow, temperatury, retrakcji wydruki poprawiły się i wydaje mi się że są bardzo dobrej jakości. Drukawałem gotowe modele, gwinty działaja, tolerancja jest na odpowiednim poziomie.
  • Odpowiedz