Wpis z mikrobloga

#pytanie gdzie teraz ludzie szukają sobie lokum powiedzmy na kilka dni nad morzem? Jeśli nie hotel - ale dwuosobowe osobne mieszkanie do wynajęcia na tydzień? AirBnB, olx? Grupki facebookowe? Co jest najpopularniejsze? #mieszkania #szczecin
Nie pytam dla siebie, ale ciekawi mnie to, bo mam wrażenie że te mniejsze miejscowości trudno coś znaleźć.
  • 8
@Oo-oO:
1. Booking - ale tam jest o wiele drożej niż jak pójdziesz normalnie do właściciela.
Ja głównie korzystam z tych dwóch:
2. OLX wpisuje np. Nazwa miejscowości + noclegi i tam szukam
3. Większość turystycznych miast ma grupy na fejsie typu Zakopane Noclegi, Wisła Nocowanie;
tworzę posta:
Szukam noclegu dla 2 osób od 18 maja do 25 maja
W takiej lokalizacji: np. Blisko Krupówek
I inne takie bajery np: łazienka
@kodecss: dzięki, faktycznie - zapomniałem o bookingu. Jasne, bezpośrednio by było najlepiej ale wiadomo - trudno znaleźć kontakt - bo przecież booking pewnie nie pozwala na załatwianie tego poza portalem. Czyli wg Ciebie:
głównie booking / facebook (lokalne grupki), ewentualnie OLX
@Oo-oO: Nie, według mnie FB/OLX
Dajmy na bookingu zakopane.
To na bookingu miałem 2 razy taką sytuację, że jakbym zamówił przez booking to doba wychodziła 180 zł.
A znalazłem ten obiekt na google, zadzwoniłem do właściciela i mi powiedział 100 zł doba, to prawie przez pół taniej.
@kodecss: hmm, ok - dzięki. Niektóre obiekty może być trudno tak wyszukać - nie każda nazwa czy lokalizacja ma swoją stronę, ale w sumie brzmi rozsądnie, trudno wymyślić coś lepszego
1. Booking - ale tam jest o wiele drożej niż jak pójdziesz normalnie do właściciela.


@kodecss: Widzisz to zależy, wynająłem przez booking to mi właściciel mówi trzeba było zadzwonić to byłoby bezpośrednio u mnie taniej, no to następnym razem dzwonię do innego ośrodka i pytam o cenę, pani mi podaje wyższą niż na bookingu, mówię ale tam jest taniej - to proszę brać przez booking.
W pierwszym przypadku był właściciel, w
bo przecież booking pewnie nie pozwala na załatwianie tego poza portalem


@Oo-oO: Przecież masz nazwę, adres i nr telefonu do ośrodka. Dzwonisz i pytasz bezposrednio.