Wpis z mikrobloga

Odchodzą doświadczeni, ostrzelani żołnierze, bo nie mogą już wytrzymać tej degrengolady w wojsku a przychodzą młode dziewczynki 40 kilo, tak jak nie lubię tego szura, tak tu powiedział coś mądrego, a dla MON wiadomo sztuka to sztuka

#wojna #rosja #ukraina #polska
mial85 - Odchodzą doświadczeni, ostrzelani żołnierze, bo nie mogą już wytrzymać tej d...
  • 55
  • Odpowiedz
@Jimmybravo: 4560 brutto to nadal jakieś 3,5 na rękę, więc nie wiem czy jest się czym szczycić, jeżeli w każdej chwili możesz bronić granic przed ruskimi
  • Odpowiedz
@Jimmybravo Poszedłem do wojska od razu po liceum i wytrzymałem niecałe 4 lata. Po dwóch latach miałem już dość, ale poczekałem do końca studiów, żeby mieć jakąkolwiek alternatywę.
Rzucanie kłód pod nogi, przemoc psychiczna, pokazywanie "miejsca w szeregu", ciągła dyspozycyjność, robienie bezsensownych rzeczy w kółko, to tylko część problemów.

Zawsze mnie denerwuje, jak ktoś mówi jak to trepy mają dobrze, ale sam nie ma ochoty iść się przekonać. Może ja fatalnie trafiłem,
  • Odpowiedz
@Jimmybravo: Zawsze mam bekę gdy ktoś kto nie ma najmniejszego pojęcia w danej dziedzinie jak ty wypowiada się tak stanowczo i z pełnym przekonaniem
  • Odpowiedz
@revin: Ja mam przeważnie jeszcze większą bekę z ludzi, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o pojęciu kogoś kto ma faktycznie duże pojęcie w tej dziedzinie. I mówią to jeszcze z takim przekonaniem.
  • Odpowiedz
Odchodzą doświadczeni, ostrzelani żołnierze, bo nie mogą już wytrzymać tej degrengolady w wojsku a przychodzą młode dziewczynki 40 kilo


@mial85: XDD ostry łeb z ciebie xD ciekawe ile ważysz ty albo ile oni ważyli jak zaczynali w wojsku
  • Odpowiedz
To dajesz takiej dziewczynce 45 kg karabin, a nie obwalasz całym sprzętem i już stanowi czynnik bojowy.


@SarahC: Nie skupiłaś się na najistotniejszym. Odchodzą ludzie zdolni, przede wszystkim - to chciałem powiedzieć.

Nie będę się kłócił, czy wielkość cegieł należy dopasowywać do siły murarza, ale z takim podejściem nie wróżę sukcesów.
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded:

Odchodzą ludzie zdolni


Odchodzą, bo nie mają koneksji, bo za mało im płacą, bo mają kiepskie wyposażenie albo nawet braki tego wyposażenia, bo góra jest po dziwnych układach, a nie dlatego, że w danym roczniku przyjdzie kilka szczupłych kobiet.
  • Odpowiedz
@SarahC: Kobieto (wręcz wypada mi tak powiedzieć, bo ewidentnie się tego czepiłaś), przecież wprost napisałem, że chodzi o szersze zjawisko, a zatrudnianie bezużytecznych słabych osób na pozycjach wymagających sprawności fizycznej to jest jedna z kropli w tej czarze goryczy. Czepiłaś się tych kobiet jak typowa baba, aż zaczynam rozumieć, czemu gość z filmiku też się ich uczepił ()

PS. Jeśli już chodzi o te nieszczęsne kobiety -
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded: Po komentarzu który napisałeś mam wrażenie, że mam więcej znajomości w wojsku niż ty. I jako, że było mi dane długo słuchać na co narzekają rekruci jak i wojskowi służący od pokoleń to mogę spokojną dusza stwierdzić, że nie mam pojęcia o czym #!$%@?. Moja babka świętej pamięci pielęgniarka też by ci to samo powiedziała. Szczęście, że ja nie musiałam iść na pielęgniarkę ani do woja.
  • Odpowiedz