Wpis z mikrobloga

Kupiłem siedlisko na działce 2 ha. Pola są w bezumownej uprawie. Chcę to uregulować. Lepiej podpisać umowę dzierżawy czy po prostu zlecać rolnikowi określone prace? Chciałbym zlecić założenie łąki zamiast zbóż, a następnie jej koszenie. Ja jako nie rolnik nie mam szans na żadne dopłaty. Nie chciałbym także blokować się z użytkowaniem tych pól, gdyż planuję hodowlę koni w perspektywie 2-3 lat. Poza tym chciałbym, aby były użytkowane wyłącznie w określony sposób, czyli pod łąki. Nie wiem czy umowa dzierżawy mnie nie blokuje i czy mogę narzucić sposób użytkowania. Aktualnie nie mam technicznych możliwości uprawy i raczej nie planuję zakupu maszyn rolniczych, wolę zlecać prace.

#nieruchomosci
  • 1
  • Odpowiedz
@Jonn: Jeśli nie planujesz dopłat to kończysz temat z aktualnie użytkującym rolnikiem, a potem zlecasz raz do roku skoszenie trawy (nie więcej niż 200-300 PLN/ha), trawa zostaje na łące do zgnicia i nawozu, nie masz dopłat więc temat cię nie obchodzi (rolnicy muszą zebrać żeby nie mieć śmiesznej kary 3-5% dopłat xd).

Na pewno nie podpisuj z nim papierowej dzierżawy bo wtedy jesteś zblokowany, a piłka jest po jego stronie.
  • Odpowiedz