Wpis z mikrobloga

@Qwertyasdf123: No niczego nie polecam. Sam gówno wiem o edycji, ale w zeszłym tygodniu kolega fotograf pokazał mi możliwości AI (np. kazał programowi dorobić po 2 cm kadru z każdej strony) i zdjęcie wyglądało niemal idealnie (np. domalował pół uciętej dzieciecej zjeżdżalni i końcówki drzew).

Sam ten kolega stwierdził, że dziś może posądzić mnie na swoim stołku i będę mógł wykonywać jego pracę wpisując tylko polecenia, a wszystkie jego kursy lecą
  • Odpowiedz
@Qwertyasdf123: Obejrzyj sobie demo na yt. Wpisujesz sobie komendy w jeden mały pasek i dzieje się magia. Naprawdę byłem pod wrażaniem jak ucięte rodzinne zdjęcie w kilka sekund zyskało dodatkową spójną przestrzeń.

Takie opcje były dostępne już wcześniej, ale trzeba było wiedzieć gdzie kliknąć i jakie maski tworzyć. Teraz wystarczy wpisać czego się chce.
  • Odpowiedz
@Qwertyasdf123: Jak masz subskrypcję adobe cc to musisz sobie betę photoshopa zainstalować, potem narzędziem lasso zaznaczasz obszar na ekranie i wpisujesz prompt ale dupy to całe ai nie urywa - pikseloza jak cholera.
  • Odpowiedz
@Qwertyasdf123: A jaka dziedzina cię konkretnie interesuje? Nie wiem photobashing, digital painting, edycja fotografii? Najlepiej zacznij od jakiś tutoriali pod konkretną dziedzinę bo 90% narzędzi i tak się nie używa.
  • Odpowiedz
@Qwertyasdf123: od podstaw (i nie tylko) najlepiej sprawdzi się oficjalny podręcznik Photoshopa dostępny w języku polskim. Ewentualnie jeśli czegoś nie wiesz, a potrzebujesz, to szukasz odpowiedzi jak to zrobić. Piszę to nieironicznie. Podręcznik nie jest drogi (jak na to co oferuje) i możesz kupić nawet w cyfrowej postaci (od epub po pdf). Do tego masz ćwiczenia do pobrania. Polecam odpalić sobie na pełnym ekranie w jednym z dwóch wirtualnych pulpitów
  • Odpowiedz
Jeszcze co do podręcznika z Photoshopa to widzę, że jest promocja 2 za 1. Polecam do zestawu wrzucić sobie podręcznik do Illustratora, którego PS nie zastąpi w grafice wektorowej, albo InDesgn. Głupio nie skorzystać, jeśli myślisz o grafice na poważnie. Ponadto odradzam zakup fizycznego podręcznika – w praktyce mało wygodne, gdy coś robisz i gruba książka ci się zamyka (ponadto łatwiej coś znaleźć). Tego typu podręcznikami lepiej operuje się, gdy
  • Odpowiedz