Wpis z mikrobloga

Ile macie par butów do biegania?

Kupiłem 6 miesięcy temu Asicsy jak na zdjęciu: https://outlet.asics.com/pl/pl-pl/gel-nimbus-24/p/1011B359-400.html?width=Standard
i nie czuję się w nich tak stabilnie jak w poprzednich nike. Mam podwójną wkładkę (jedną oryginalną, drugą dodatkową, ale nie na wymiar tylko zwykłą) i przez to stopa w nich jest wyżej i nie siedzi stabilnie. A w poprzednich nike też miałem podwójną i mam wrażenie, że stopa była bardziej usztywniona.

Anyway, myślę czy by nie kupić nowej pary i zmieniać co drugi bieg, co myślicie?

Polecicie jakieś buty z pronacją?

#bieganie #biegajzwykopem #sport #butydobiegania #buty
nick230 - Ile macie par butów do biegania?

Kupiłem 6 miesięcy temu Asicsy jak na zdj...

źródło: Image 25-06-2023 at 15.31

Pobierz

Z ilu par butów do biegania korzystasz?

  • 1 42.6% (23)
  • 2 18.5% (10)
  • 3 7.4% (4)
  • 4 3.7% (2)
  • Więcej 27.8% (15)

Oddanych głosów: 54

  • 10
  • Odpowiedz
@nick230: a na cholere pchasz dodatkowe wkladki do butow biegowych i latasz w podwojnych?

Sztab inzynierkow produktowych siedzial i kombinowal jak sprawic zeby but dobrze lezal, dobrze sie w nim ciskalo, bylo stabilnie, pewnie i wygodnie. A potem ludzie z uporem maniaka pchaja wkladki, ktore zmieniaja cala geometrie buta.

Twoj brak stabilnosci moze wynikac ze wszystkiego, z bardziej opinajacej cholewki w nike, z innego ksztaltu podeszwy, z innego dropu, zmiany w
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: No własnie popełniłem ten błąd, że przy kupowaniu butów mierzyłem z podwójną wkładką tak jak w poprzednich nike i teraz nie da rady wyciągnąć jednej bo but będzie za duży.
  • Odpowiedz
  • 0
A potem ludzie z uporem maniaka pchaja wkladki, ktore zmieniaja cala geometrie buta.


@PurpleHaze: fizjo mi jeszcze zalecił żebym może sobie kupił wkładki ortopedyczne jak mi stopy schodzą do środka
  • Odpowiedz
  • 0
@PurpleHaze: Czyli nawet wymiana tej oryginalnej wkładki w każdym bucie na jakąś własną (ortopedyczną) powoduje osłabienie właściwości, za które płacimy? Bo chciałem kupić nowe buty już z jedną wkładką, ale wymienić tę wkładkę na ortopedyczną. Powinienem kupić neutralne czy pronujące skoro będę chciał dokupić wkładkę?
  • Odpowiedz
@nick230: Mistrzu, chcialem ci zwrocic uwage ze podwojna wkladka moze powodowac problemy. Dlatego zalecilem ja wyjac i isc na trase. Zeby sprawdzic czy but nadal jest niestabilny.

Nie odpowiem ci jak bedzie z innymi wkladkami, wiem tylko ze wkladki poducenta sa profilowane, powyginane tak ukszaltowae zeby tworzyc calosc z butem.
Wkladanie dodatkowej warstwy ktora jest uniwersalna, moze miec wplyw na zachowanie sie buta podczas biegania. A ty jeszcze piszesz, ze wziales
  • Odpowiedz