Wpis z mikrobloga

Mój kuzyn jest inżynierem naftowym (czy jakoś tak) i ponad rok temu przywiózł sobie żonę z Bliskiego Wschodu. Jako mizogin popierający #konfederacja stwierdzam, że bardzo fajna przedsiębiorcza i zdolna kobita. Szybko złapała język, założyła firmę, ciężko pracuje i płaci podatki. Mimo to na pierwszej wizie, bo dostała tylko na rok, policja odwiedziła ją i mojego kuzyna ok 3-4 razy, żeby sprawdzić czy to nie "papierowe małżeństwo". Nawet mnie i pół rodziny maglowali szukając haka na to małżeństwo.
Jak ja byłem chory na covid, to policja mnie w domu też sprawdzała. Nawet dwa tygodnie po mojej chorobie przyjechał mnie zweryfikować żołnierz WOT-u, bo mu nikt "danych nie zaktualizował".

A dzisiaj czytam, że ZUS nie ma narzędzi, żeby kontrolować czy Ukraińcy, którzy pobierają 500+ mieszkają w Polsce... Czego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazpisu #bekazpodludzi #polska #ukraina #zus #panstwozdykty
Pobierz jobless - Mój kuzyn jest inżynierem naftowym (czy jakoś tak) i ponad rok temu przywió...
źródło: 14109-mem-zus
  • 30
@L3stko: Skoro ZUS zabrał 80 tysiącom Ukraińców świadczenia, bo wrócili do domów na Ukrainie i doili polskiego podatnika, to na 100% uciekali przed wojną. Przecież żaden nie myślał, że oszukać system... Rób wincyj fikołków, ale zawsze się znajdą mendy wśród normalnych uciekinierów.

@ogotai: Dla takich przygłupów jak ty to faktycznie nie musi być żadnej korelacji.

@JPRW:

Gdzie to czytasz?


W orzeczeniu Sądu Najwyższego czytam, co jest stwierdzeniem faktu., a
@ogotai:

żeby o niej nie wspominać.


Widzę, że wchodzi głęboki Gomułka i cenzura... PRL towarzyszu się skończył. Jedź se może do Iranu albo Korei Północnej. Tam się sprawdzisz.
@jobless chcesz żeby jakaś biurwa z ZUS miała władze nasyłania Policji na ludzi? Wyobraź sobie dostajesz ZUS ZLA na miesiąc i pewnego dnia puka do ciebie policja i cię wywożą suką na komisję czy aby na pewno zwolnienie było zasadne? Tego chcesz ?
@alteron:

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że tego chce, więc naucz się czytać albo wyciągnij #!$%@? z oczu. Po drugie nie muszę sobie nic wyobrażać, bo Sanepid nasyłał Policję na ludzi. Głosuj na PO albo PiS, to będziesz miał to z ZUSem.
@jobless gomułkowską cenzurą nazywasz nadużycie tagu? Przestań zwodzić, wszyscy wiemy że zrobiłeś to dla zasięgu. Nie zapomnij tylko dostarczyć źródła tych rewelacji, bo według internetu, samego ZUSu i organu kontrolującego ZUS mają oni pełen wjazd w dane nt. wyjazdów:

https://www.money.pl/gospodarka/ukraincy-masowo-traca-prawo-do-500-plus-zus-dostaje-zawiadomienia-o-ich-wyjazdach-6824012611263328a.html
@ogotai: Zapomniałeś manipulatorze powiedzieć, że dopiero takie dane mają od pół roku. Swoją droga skoro mają to po #!$%@? robili tyle kontroli? Wystarczyło skorzystać ze "sprawdzonych" danych z SG... Po drugie odpowiedz mi ilu Ukraińców oddało pieniądze?
@jobless pochwal się linkiem do artykułu z którego zaczerpnąłeś te bzdury, bo póki co mamy twoją tezę, moją kontrtezę podpartą źródłem i twoje odwracanie kota ogonem że niby manipuluję, manipulatorze. Zadałem pytanie na które jeszcze nie udzieliłeś odpowiedzi i już zadajesz następne. Wszystko po kolei, najpierw źródło.

I jeszcze dowód na twoją manipulację, bo to się robi już śmieszne. ZUS ma te dane od co najmniej czerwca 2022, a to nie pół
@jobless policja nie robi wywiadów środowiskowych na małżeństwa, a sg. Jak to maglowali ? Mogą tylko zapytać sąsiadów czy taki związek w ich opinii nie jest fikcyjny xd jak
robisz zamieszanie to pierw trochę się dowiedz
@ogotai:

ZUS nie ma skutecznych narzędzi do walki z nadużyciami


Cytat z sędziego SN do sprawy I USKP 147/21 Rób więcej fikołków, ale nie zmienisz faktu, że Ukraińcy przez pół roku ruchali ZUS, czyli Ciebie, a narzędzia do "weryfikacji" Zus otrzymał 6 miesięcy potem. Swoją droga takie narzędzia, że musieli zrobić kontrole, bo najwidoczniej nie uwierzyli jaka skala jest. Rozumiem, że lubisz jak cie ruchają, ale mi się nie widzi sponsorowanie
@jobless poproszę o źródło cytatu sędziego do sprawy o sygnaturze USKP 147/21, gdyż po numerku widać, że jest z 2021 roku i nie miała nic wspólnego z napływem uchodźców z Ukrainy. W dodatku sprawa pierwotna jest jeszcze starsza i trochę się w prawie od tego czasu zmieniło.
Jeśli chodzi ci o wypowiedź sędziego Dawida Miąsika to wypowiedź nijak się ma do dzisiejszej sytuacji. Jesteś kolejnym mistrzem fikołków.
@ogotai: Sędzia prowadzi sprawę o wyłudzenie świadczeń z ZUS i odwołując się do skali stwierdza, że ZUS nie ma narzędzi do ścigania takiej patoli. Potem w 2022 roku przez pól roku 80 tysięcy ludzi z Ukrainy rucha ZUS i wyłudza świadczenia. To stwierdzenie sędziego i potem skala wyłudzeń przez Ukraińców nie mają w ogóle nic wspólnego...? XD Jesli nawet słowa nie odnosiły się bezpośrednio do Ukraińców, to były stwierdzeniem faktu, a
@jobless pominę epitet i odpowiem zgodnie ze stanem faktycznym: aby odpowiedzieć na twoje pytanie (hyhy) trzeba najpierw dostarczyć informację, ile pieniędzy stracono. Słucham pana.
@ogotai: To nie epitet, tylko stwierdzenie faktu.

aby odpowiedzieć na twoje pytanie (hyhy) trzeba najpierw dostarczyć informację, ile pieniędzy stracono.


Dziękuję że udowodniłeś totalny brak wiedzy o o skali przekrętu potwierdzając moją tezę, że ZUS #!$%@? może...