Wpis z mikrobloga

Jak normictwo coś powie to zawsze wszystko sie wydaje takie proste:
- just wyjedź z kraju bro
- just znajdź se zdalną pracę bro
- just ogarnij się bro
Nie dziwię się że mają takie ego i taką pewność siebie bo im wszystko od tak w życiu wychodzi nieważne co robią bez większego problemu, a dla mnie nawet znalezienie zdalnej pracy to była droga pełna cierpień, nawet to że przeżyłem mojego wieku graniczyło z cudem, a taki norman ma wszystko od razu
#przegryw
  • 24
@JohnWayneGacy: Najzabawniej to wygląda ze starszym pokoleniem po 40tce "A bo za moich czasów zapraszano na domówki, szliśmy z kolegami pograć w piłkę, nie było Facebooka i Tintera, a mimo to każdy szczun znalazł swoją sympatię" itd. Ja co prawda jeszcze należę do tego pokolenia wczesnych millenialsów, który już nie nadążą za tym wszystkim, ale odnoszę wrażenie, że oni całkowicie zamknęli się w swojej bańce i w ogóle nie dostrzegają jak
@Scarface83: Teoretycznie było lepiej. Nie było wówczas, aż takiego zachwiania równowagi płci na niekorzyść mężczyzn, nie było tak silnej digitalizacji życia społecznego. Według mnie to właśnie od pokolenia millenialsów (czyli mojego) rozpoczęła się stopniowa incelizacja w społeczeństwach krajów rozwiniętych.
@CulturalEnrichmentIsNotNice: Bo to dobrobyt życiowy. Prawda jest taka, że wtedy była bieda i głód. Kobiety musiałby wyjść za mąż młodo za pierwszego lepszego, a nawet w 80 latach jeszcze rodzice panny młodej oddawali ją często z posagiem. Teraz jest bezpiecznie, łatwo przeżyć singlowi i singielce, robota jest i możliwości to kobiety nie wyjdą za mąż za pierwszego lepszego. Co prawda po dobrobycie zawsze następuje kryzys i tutaj nastąpi kryzys przez demografię,
@CulturalEnrichmentIsNotNice: dla przegrywa się pogorszył, dla normika polepszył, ale pomyśl o tym w ten sposób, że słabe jednostki dzięki temu będą eliminowane ze środowiska, tak jak chce ewolucja ( ͡° ʖ̯ ͡°) niestety ludzie przez swoją inteligencję zaczęli omijać ewolucję, ale ona dobija się drzwiami i oknami i teraz właśnie brutalnie znalazła tylne wejście i powoli wchodzi. Dla przegrywów będzie jeszcze gorzej, niedługo to już 8/10 będzie
@JohnWayneGacy: Tych rad niekoniecznie muszą udzielać ludzie przedsiębiorczy, tylko zwykli debile, którzy sami pewnie nic nie mają i jeszcze spłacają jakieś kredyty czy pożyczki od znajomych. Może jakąś wycieczkę do Warszawy ze swojej miejscowości traktują jako podróż dookoła świata.

Nie widzisz kto udziela rad, bo to wpis na forum ze śmiesznymi obrazkami.

Nie ma co brać do głowy tych "normickich" rad, bo ich byle kto może udzielać, a inni się przejmują,
@CulturalEnrichmentIsNotNice: @JohnWayneGacy Tylko nie zapominajmy, że przegrywy tak kiedyś jak i dziś stanowią ok. 8-10%. Jesteśmy rodzynkami. Nie ma co cope'ować, że jest inaczej. Niezależnie od czasów przegryw był gnębiony w szkole, nie miał znajomych, a social media niewiele zmieniły. Myślę Ty, Cultural częściowo się z tym zgodzisz. No bo wg niektórych, skoro chodziłeś do szkoły w czasach przed SM, to nie powinieneś być przegrywem. No nie. Co do normictwa -
@JohnWayneGacy: przegrywy będą się rodzić ciągle, ale rzadziej za to cechy Chadów w populacji będą coraz częściej się manifestować, bo ich silne i licznie rozsiewane Gene będą częściej powielane. Presja genetyczna na bycie z Chadem i urodzenie Chada staje się coraz bardziej widoczna.
@Dimea: Ciekawe, że skupiasz się tylko i wyłącznie na wspomnianej przeze mnie digitalizacji życia społecznego (w tym randkowania), ale już pominęłaś wątek zaburzenia równowago płci. Rzecz jasna nie można mówić, że dotyczy to całego kraju, raczej ma tu na myśli współczynnik feminizacji na konkretnych obszarach. Są obszary, gdzie demografia nie jest łaskawa dla mężczyzn, zaszcza na terenach wiejskich, skąd następuje największy odpływ młodych kobiet, a to właśnie ze wsi pochodzi lwia
@JohnWayneGacy @Durisil
Hehe pamiętam jak przez dwa lata szukałem stażu czy praktyk w HR i nic ale to nic mi się nie udało znaleźć. Masa pracy nad sobą, kursów, szkoleń, czytania prasy i czasopism i nic kompletnie. Skończyłem jedynie 13 razy na rozmowie w tym 8 razy na ostatnim etapie i dupa.
Po latach do mnie dotarło że tylko człowiekow z #!$%@? czyli laski przyjmują.
Ale większy odpal to mieli moi znajomi