Wpis z mikrobloga

Do trolli hejterów, sprawdźcie sobie co wpływa na wyższe koszty budowy domu np termowentylacja czy okna trójszybowe. Tylko te dwie rzeczy to koszt około 40-50k więcej. Tak, koszty są dużo wyższe bo Unia i Państwo nakładają różnego rodzaju przepisy.

Michał Wawer mówi o tym w 1h59 minucie konwencji
Wystarczy obejrzeć a nie trollowač

https://www.youtube.com/live/OuVIvuFJU7M?feature=share

#konfederacja #dom #polskiedomy #budownictwo #polityka
brednyk - Do trolli hejterów, sprawdźcie sobie co wpływa na wyższe koszty budowy domu...

źródło: Screenshot_20230624-215132

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@brednyk: ten od titana też uważał, że specjalistyczne szyby wytrzymujące wysokie ciśnienia i spełnianie jakichkolwiek norm to socjalistyczne #!$%@?, a przede wszystkim to KOsztuJE SZekiELki. Ale przynajmniej zdechł robiąc to co kochał XD
  • Odpowiedz
@plonace_kalosze: czy ty właśnie porównałeś ciśnienie na głębokości 3.5km do jednego z najbezpieczniejszych regionów świata jeżeli chodzi o jakiekolwiek zagrożenia i katastrofy naturalne? na kogo polecasz głosować?
  • Odpowiedz
@brednyk: a czemu nie porusza kwestii ogrzewania domu/mieszkania? Przecież to zmniejsza roczny koszt i w perspektywie paru lat ocieplenie i okna trój szybowe wychodzą na plus.
A nie każdy rodzaj energii użytej do ogrzewania jest odnawialny. Właściwie to mało które jest...
  • Odpowiedz
termowentylacja czy okna trójszybowe. Tylko te dwie rzeczy to koszt około 40-50k


@brednyk: pytanie jak amortyzuje się ta kwota, bo mając np jednoszybowe okna, to myślę, że w jedną zimę. I nie wierzę, żeby okna w bloku kosztowały 50k.

Ja zagłosuje najprawdopodobniej za nadzieja oderwana PiS od koryta i powstrzymania ich przed nakładaniem mi nowych podatków, ale liczę się z tym, że partia wolność to tylko z nazwy. Za to
  • Odpowiedz
  • 0
@moj_wykopowy_login: tylko przypomnę że Braun bronił naszej wolności w czasach lockdownu

@Andr3v chodzi o przymus, nikt nie broni komuś stawiać lepszej klasy domów, ale trzeba pozwolić na uboższe wersje. Poza tym dwuszybowe okna to dzisiaj standard
  • Odpowiedz
tylko przypomnę że Braun bronił naszej wolności w czasach lockdownu


@brednyk: xD Wolność w trakcie lockdawnu oraz batożenie gejów- moje ulubione #!$%@? populistycznej, konwserwatywnej prawicy.
  • Odpowiedz
@brednyk: i co? Potem jako kupujący musisz znać się na budownictwie, szukać w ogłoszeniu wszystkich parametrów, a na końcu okaże się, że ktoś cię oszukał i spróbuj wyegzekwować odszkodowanie.
A może pójdziemy krok dalej? Przecież instalację elektryczną też można zrobić na cieńszych przewodach, słabszych bezpiecznikach, rury od wody na mniejszej średnicy, a okna mniejsze, bo na co komu tyle światła.
W cywilizowanym świecie ustala się pewne normy i z czasem
  • Odpowiedz
chodzi o przymus, nikt nie broni komuś stawiać lepszej klasy domów, ale trzeba pozwolić na uboższe wersje. Poza tym dwuszybowe okna to dzisiaj standard


@brednyk: niestety, ale ludzie nie chcą odpowiadać sami za siebie, to trzeba podejmować decyzje za nich.
Bo jak postawią chatkę z gówna, to zaraz będzie płacz że trzeba im do prądu dopłacać bo ich nie stać.
Jak wolność to w 100% a nie tam gdzie wygodnie. Wystarczy zobaczyć na
  • Odpowiedz
@brednyk: najpierw odpowiem. Jeżeli wszedlbys na mój PRYWATNY trawnik chciałbym móc cię zastrzelić.
Tak samo chciałbym żeby krzyże zostały usunięte z przestrzeni publicznej, a kościół przestał okradać państwo np lekcjami Religi.

Ba istnie nie zerowe prawdopodobienstwo, że zagłosuje na memcena (mi cholery mu w nic nie wierzę, ale wydaje mi się, że biznesy mu padną jak podniesie rękę za podwyższeniem jakiegoś podatku).
Ale taka evszury jak ty i twój guru
  • Odpowiedz
  • 0
Tak samo chciałbym żeby krzyże zostały usunięte z przestrzeni publicznej


@moj_wykopowy_login: no tak krzyże niedobre w przestrzeni publicznej ale bombki LGBT i UE już tak. Na tych choinkach były bombki ideologiczne w publicznym urzędzie za nasze pieniądze

Idź być lewakiem gdzie indziej xD
  • Odpowiedz