Wpis z mikrobloga

Przypomina to pucz wojskowy w Turcji w 2016. Po którego zdławieniu Erdogan zdobył więcej władzy i pozbył się wszystkich wrogich mu dowódców a teraz uważa się że ten pucz był przeprowadzony przez niego. Ciekawe czy teraz zobaczymy coś podobnego w Rosji. Jaka będzie narracja w Rosji. Czy usłyszymy o "dobrym" wagnerze który został bezpodstawnie zaatakowany przez spisek kilku osób w ministerstwie obrony. A Prigożyn po prostu się bronił i próbował ratować Putina przed spiskowcami? No zobaczymy ale jestem zawiedziony. Liczyłem na spory rozpierdziel w Rosji i już się szykowałem do zarywania nocki żeby oglądać bitwę o Moskwę xD. Jeżeli to się rozejdzie po kościach to raczej już będzie jasne że to było zaplanowane. Bo w innym wypadku nie widzę możliwości żeby Prigożyn to przeżył.
#ukraina #rosja #wojna
  • 6
ale zdajesz sobie sprawę, że to wszystko opierasz na podstawie przekazów medialnych i tak naprawdę jest za wcześnie żeby powiedzieć co się dzieje


@kalosz_zaglady:

ale nadal zaplanowane po co. Jedyna opcja to, żeby pozbyć się ludzi z MON


@Kantar:No właśnie. Ale zauważ jaka była narracja od początku. Wagner ani razu nie oskarżył o nic Putina. Cały czas była mowa o złym ministerstwie obrony i dowódcach. Po tym wszystkim inni dowódcy,
Czy usłyszymy o "dobrym" wagnerze który został bezpodstawnie zaatakowany przez spisek kilku osób w ministerstwie obrony.


@Koniasz: no wiesz, krytykować go nie można :-)

Przypominamy, że zgodnie z prawem nie można wspominać o Prigożynie i Wagnerze w kontekście negatywnym i źle o nich pisać – skoro ustawę podpisał Putin o odpowiedzialności karnej za zdyskredytowanie uczestników „operacji specjalnej”.