Wpis z mikrobloga

#homeassistant
Jak najtaniej zacząć przygodę z home assistant? Czy jest to kompatybilne z HomeKit? Jestem w stanie sterować urządzeniami z poziomu iPhone? Z tego co się zdążyłem zorientować to potrzebuje raspberry pi4 i dongle zigbee. Znacie jakieś tańsze alternatywy dla raspberry? Który dongle wybrać?
  • 11
@hacker06: jakiś terminal, na grupie FB Home Assistant Polska sporo polecajek znajdziesz. Unikaj bloga hejdom bo często bzdury tam są. A, i nie instaluj proxmoxa jeżeli nie wiesz po co i dlaczego - HAOS jest lepszy (o ile zabangla poprawnie), tylko wszyscy początkującym wciskają proxa z dupy a potem jak ktoś nawet nie wie co to adres IP jest to są problemy. To tak na początek ( ͡° ͜ʖ
@hacker06 ja bym proponował jakiś terminal poleasingowy zakupić np. wyse 5070, pobiera to śmieszną ilość energii, a jest wydajniejsze i nawet taniej można upolować. Do tego jakiś koordynator zigbee, ja osobiście kupiłem conbee. Podejrzewam, że HA dobrze się łączy z ciri czy co tam jest na iphone
@aso824 @hacker06: A czy koniecznie trzeba podłączyć kablem Ethernetowym taki terminal np HP T630? Mam internet mobilny w domu i zastanawiam się czy to będzie śmigać jak podłaczę go po WIFI do sieci i skonfiguruję.