Wpis z mikrobloga

Mam przedmuch na tłumiku środkowym i jak ostatnio zaglądałem to całkiem spory i chciałem jechać do zakładu od tłumików aby mi tu łatę wspawał czy coś.. ale coś mnie podkusiło aby sprawdzić ceny i okazuje się że tłumik środkowy można kupić za 130zł XD a najtańsze są za 95zł. no to ja raczej cały tłumik sobie wymienie.. astra mnie przyzwyczaiła że jeden tłumik 300zł kosztuje to myśałem że w fabi podobnie. a tu w sumie 1/3 ceny.
Plus ogólnie opel ma droższe części niż vag z tego co zauważam.

#motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
@r5678 zgadza sie czesto lepiej wymienic cały element z rura niz łatać, zwlaszcza ze jak puściło ze starości/przepalania w jednym miejscu to kwestia czasu jest puszczenie w kolejnym
  • Odpowiedz
@r5678 jeśli chodzi o tłumiki to nie pakuj sie w tanie środkowe bo będziesz miał głośno.

gdzieś kiedyś oglądałem porównanie oryginałów z drogimi i tanimi zamiennikami. tanie nie bez powodu są tanie.
  • Odpowiedz
  • 1
@cotyotymwiesz no to ja w 2018r za środkowy najtańszy do astry płaciłem 300zł do tego koszt robocizny. Chociaż fakt faktem jebutny ten tłumik środkowy jest w astrze.

@ScypioAfricanus Nie, ja zawsze mam 2 samochody ;d, ale skoda jest moim daily już ponad rok.

jeśli chodzi o tłumiki to nie pakuj sie w tanie środkowe bo będziesz miał głośno.

@open_or_die: głośniej niż z przedmuchem? :D poza tym to tdi na pompkach, ja
  • Odpowiedz
  • 0
Ok, sprawia jest bardziej skomplikowana niż myślałem.. trochę mi nie pasował ten tłumik, że wydawało mi się że jest inny, ale według danych producenta co sobie szukasz numerów części czy według sortowania na allegro pod konkretny samochód. Jest tylko jeden tłumik środkowy do tego samochodu i nie jest to taki jaki mam.. także, podjadę po prostu bezpośrodnio do tłumikarza i najwyżej u niego kupię.
  • Odpowiedz