Wpis z mikrobloga

znajomi dali mi kota na przechowanie bo wyjechali na wczasy na dwa tygodnie
i teraz pytanie co zrobic jak nie chce jeść suchej karmy? jakies puszki mi dali ale strasznie z nich smierdzialo to postanowiłem ze kupię sucha karmę, ale tej z biedry nawet nie chce tknąć
#koty
  • 25
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: nie dawaj kotu, który jadł mokrą karmę suchej. Przy zmianie karmy może wystąpić sraczka. A co to znaczy śmierdzi? Jak stara czy po prostu intensywnie? Może przedstaw w inne miejsce tak żebyś nie czuł.
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: a nie możesz do nich tak po prostu po ludzku zadzwonić i się spytać co kot je? Tak jak tutaj inni napisali może dostać sraczki itd
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: ale bym się #!$%@?ła jakbym dała komuś kota na przechowanie i zacząłby go karmić syfiastą suchą karmą xd włóż puszkę do foliówki zanim włożysz do lodówki, koty nie mogą nie jeść długo, bo to może skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo nie zmieniaj mu karmy! Znajomi dali ci puszki to karm nimi. Jak śmierdzą to je przykryj folią i po problemie, trzymaj w lodówce.
Jak zmieniasz mu karmę z dnia na dzień to może dostać biegunki albo zwymiotuje to. Albo jedno i drugie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Zostawić go sam na sam z suchą karmą i nie dawać nic innego. Jak nie dzisiaj to jutro zgłodnieje i jeszcze będzie miskę ze smakiem wylizywał


@HabaHabaczynski: co za gównorada xD Jak kot nie lubi karmy to choćby zdychał z głodu to jej nie zje
  • Odpowiedz
@HabaHabaczynski To jest najgorsza rada jaką mogłeś dać, bo nie dość, że nagła zmiana karmy może spowodować niestrawność oraz sraczkę, to sucha karma, szczególnie taka z biedronki, to syf na zbożach, których koty powinny unikać. Nie mówiąc już o tym, że u kota przerwa w pożywieniu jest bardzo niewskazana, tak że weź te bezużyteczne rady na chłopski rozum zatrzymaj dla siebie.
  • Odpowiedz
@Bajo-Jajo: po pierwsze to po co wgl dali akurat tobie kota na przechowanie skoro najwyraźniej nigdy nie miałeś zwierzaka.

Nakładaj kotu małą ilość łyżką a resztę wstaw do lodówki.

Sucha karma z biedry XD moje jedzą suchą karmę ale musiały by być na wykończeniu żeby to ruszyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie zmieniaj kotu nawyków żywieniowych, zgodziłeś się pomóc to pomóż znajomym i rób tak jak cię
  • Odpowiedz
co wy wiecie o kotach... Potem chodzą takie #!$%@?, którym serce staje bo ktoś trzasnął drzwiami. Nie chcę jesc? To niech nie je.


@HabaHabaczynski: przecież to nie ja tylko ty powiedziałeś, że kot w końcu zje jak będzie głodny XD
  • Odpowiedz
koty nie powinny jeść suchej karmy.


@Masuj: dlaczego? Mój od urodzenie nie żry nic innego, próbowałem mu wcisnąć nawet jakieś rzemieślnicze, mokre żarcie dla kotów po 25zł za jednoporcyjkowy słoiczek i #!$%@? nawet nie tknął. Niedługo strzeli mu już 17 lat na granulacie.
  • Odpowiedz