Wpis z mikrobloga

czy jakis mireczek albo mirabelka mieszka w ameryce południowej w ktoryms z krajow z tagow? jak tam wyglada codzienne zycie w duzym skrocie - jest taniej niz w polsce? chcialbym sobie rok pomieszkac, pozwiedzac, nauczyc sie hiszpanskiego. popracowac zdalnie, normalnie zyc, wynajac mieszkanie itd. ktory kraj jest najfajniejszy i najbezpieczniejszy? z jakimi kosztami miesiecznymi trzeba sie liczyc?

#gwatemala #honduras #kostaryka #meksyk #nikaragua #amerykapoludniowa #amerykalacinska #hiszpanski #podroze #podrozujzwykopem
  • 25
  • Odpowiedz
@presburger w Meksyku w duzych miastach moze byc drozej niz w stanach, Honduras tani jak Ukraina ale utną Ci glowe zeby zabrac Ci buty, w Meksyku utną za portfel. Generalnie wszedzie bedziesz ruchany jako gringo chociaz w Meksyku nie beda sie na Ciebie gapić jak na malpe w zoo bo niektorzy meksykanie tez sa biali.
  • Odpowiedz
@presburger tam to raczej jest tak ze sa niewielkie obszary wzglednie bezpieczne dla bialego, oazy dla ekspatów itp reszta to po prostu nasze lata 90 +wiecej narkotykow czyli skroja Cie i obija morde bo sie nudza i nie maja kasy. No i hiszpanski to must have, wtedy moze nie beda bic po twarzy i bedziesz placil w kanjpie tylko 150% ceny a nie 200% :p vlogi podroznicze to bullshit i scam. No
  • Odpowiedz
@presburger to moze po prostu jakas wies w cywilizowanym swiecie, srodkowe stany, jakas walia czy kornwalia w anglii, masyw centralny we francji, takie nasze podlasia ale nie zabijaja i nie kradna :p w tym rejonie wilgotnosc strasznie daje w kosc, przynajmniej na wybrzezu jest ciagle 30c i wilgotnosc ok 90% wiec pocisz sie od samego lezenia. No ale rob jak chcesz :p
  • Odpowiedz
@presburger: nie mieszkam, ale bywam. Nikaraguę sobie odpuść, tam jest niebezpiecznie. Kostaryka jest bezpieczna, pod warunkiem, że wybierzesz miejsca oddalone od granicy z Nikaraguą. Przy granicy usadowiło się dużo uchodźców i żyją w slumsach. Mało klimatyczne tereny się tam zrobiły. Kostaryka jest jednak dość droga (droższa od Meksyku). Mam na myśli także jedzenie i picie ( butelka wody 2 l kosztuje 2 dolary) Weź też pod uwagę klimat. Stolica leży pośrodku
  • Odpowiedz
  • 0
@Rosalinea: dzięki, obfite i częste deszcze sa niewątpliwie dużym minusem. najlepiej żeby było tanio, egzotycznie, jak najmniej deszczu i bezpiecznie :) może jakis inny kraj ameryki południowej?
  • Odpowiedz
@presburger: jak dla mnie KUBA, piękna przyroda, piękne plaże, ale biedny kraj, za to życie tanie jak dla nas i pogoda praktycznie zawsze piękna, nawet w tych niby porach deszczowych, ale nie wiem jak wygląda tam sytuacja z pozwoleniem na pobyt dłuższy niż na kartę turysty, bo taka jest wystawiana na 30 dni i nie wolno jej zgubić- to jak dowód na czas pobytu. Kubańczycy są bardzo biedni, wiele produktów mają
  • Odpowiedz
  • 0
@Rosalinea dzieki! zainteresuje sie na pewno i poczytam, poogladam. a Ty gdzie obecnie mieszkasz? Z Kuby tez blisko do Stanów jakis plus na wycieczke i kontakt z zachodnia cywilizacja. a jestes w stanie napisac jakies przykladowe miesieczne koszty dla 1 osoby? mieszkanie, jedzenie...
  • Odpowiedz
@presburger: ja w Polsce, ale większość mojej rodziny właśnie tam.

z Kuby do USA wpław przez morze prosto na Florydę XD. Ale o tym też poczytaj, bo tam nastroje pomiędzy Kubą a USA kiepskie są i wiem, że moja rodzina ze Stanów na Kubę lata na polskich paszportach.
poniżej masz ceny aktualne życia na Kubie.

https://www-travelsafe--abroad-com.translate.goog/cost-of-living/cuba/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=rq
  • Odpowiedz
@presburger: Ja mieszkam w Meksyku. W średniej wielkości mieście. Za wynajem domu w "spokojnej" dzielnicy płacę 350€ miesięcznie.
Zakupy spożywcze, mięso, nabiał droższe niż w Polsce. Najtańszy jest Walmart później Soriana najdroższy market to HEB.
Mleko 40 peso
Piwo 90-100 peso 6 puszek 355
Filety z kurczaka 150-200 peso kg
Tanio można zjeść na mieście. Street food
jest spoko. Nigdy się nie strułem.
A co do samych meksykanów to mega otwarci
  • Odpowiedz
  • 0
@Rosalinea: a orientujesz sie moze czy istnieje coś na zasadzie wolontariatu, zeby np. na tkaiej kubie spedzic rok, pracujac z lokalsami, robiac coś pożytecznego i jednoczesnie legalnie mieszkać? coś jak work&travel w usa?
  • Odpowiedz
@siaq: pozazdrościć Ci tylko. Meksyk znam tylko z urlopu, ale też nie czułam tam ( mimo wielu przestróg od ludzi) żadnego zagrożenia, a tym bardziej, że byłam w osrodku turystycznym, ale nawet wycieczki poza hotel i zwiedzanie nie przysporzyły nigdy zagrożenia. Meksyk i Dominikana mają piękne plaże porośniete palmami, widok cudo. I choć widok samej wody z kubańskiej plaży pozostaje dla mnie najpiękniejszym, to plaże jednak z tymi palmami wyrastającymi aż
  • Odpowiedz
@presburger: spoko. Nie jestem znawczynią tematu. Bywam tam często, ale wyłącznie jako gość rodziny lub przyjaciół. Dodam tylko, że Kostaryka czy Panama nie maja wielu pięknych plaż. Tam głównie czarne plaże z piaskiem wulkanicznym albo mieszane, ale niestety psuje to widok i zatraca urok tych miejsc
Rosalinea - @presburger: spoko. Nie jestem znawczynią tematu. Bywam tam często, ale w...

źródło: IMG_9488

Pobierz
  • Odpowiedz