Wpis z mikrobloga

#studia #studbaza #programowanie #informatyka #pytanie

Nie jestem jakimś orłem, maturę napisałem średnio 10 lat temu bez żadnych rozszerzeń.
I w tym roku chciałbym pójść zaocznie na studia informatyczne w #krakow i zastanawiam się nad fryczem, up, uek.
AGH patrzyłem na progi to mam np 3x mniej to nawet o tym nie myślę.

Gdzie pójść, jaka uczelnia z tych powyższych najlepsza?
Wiem że np na UEK miałbym licencjat, trochę dziwne?
  • 12
@strike_lucky: A umiesz już coś programować? Czy programujesz zawodowo może i chcesz sobie postudiować? Czy może od zera chcesz wejść w temat? Pamiętaj że szukając roboty mało która firma patrzy na skończone studia. Na pewno to pomocna sprawa, ale najkrótsza ścieżka to napierdzielać kursy programowania, nawet na youtube, dużo pisać, iść gdzieś na juniora po roku, dwóch
@strike_lucky Patrzyłeś informatykę a patrzyłeś może inne kierunki pokrewne? Typu informatyka stosowana, informatyka z ekonometrią, itd. Na tych kierunkach też będziesz miał programowanie, też dostaniesz papier a może łatwiej będzie się dostać.
Patrzyłeś PK? Nie widzę tego w poście
@strike_lucky To się mylisz bo to akurat na uniwersytetach jest więcej teorii typu fizyka czy matematyka. Poza tym program uczelni technicznych i uniwersytetów niewiele się różni. Z resztą fizyka na informatyce ogranicza się do minimum, zdecydowanie więcej jest matematyki
@strike_lucky: Sprawdziłem sobie i faktycznie UP i UEK nie mają fizyki a PK ma - ale jeśli boisz się fizyki to uwierz mi że na informatyce będzie to najmniejszy problem. Dużo ciężej będzie z matematyką i architekturą systemów komputerowych. Wynika to z tego że w przypadku fizyki jest poruszany zwykle zakres tematów na poziomie szkoły średniej a w przypadku matematyki poruszane są tematy, których w szkole nie było, więc poziom trudności
@strike_lucky Zadaj sobie pytanie czego oczekujesz od studiów. Jak chcesz mieć papier do CV to bierz cokolwiek. Jak pragniesz jak najlepszej wiedzy to proponowałbym AGH, PK albo UJ (niekoniecznie czysta informatyka, może być coś pokrewnego bo informatyka ma duże branie).
Wynika to z tego że w przypadku fizyki jest poruszany zwykle zakres tematów na poziomie szkoły średniej


@kamil062: to zależy od studiów. U nas była fizyka kwantowa, prawa Maxwella, liczenie jakiś porąbanych całek czy dywergencji, rozwiązywanie równań dla studni kwantowej itp. Były momenty że nawet taki jeden Szymon ze średnią skumulowaną 4,98 nic nie rozumiał ;)