Wpis z mikrobloga

Jest pierwsza oferta kredytu opartego na #wiron. No i możemy się pośmiać, bo jest jak zwykle - bank mówi nom-nom:

"Jak to wygląda w porównaniu z poprzednimi ofertami? O ile x-sell się nie zmienił, o tyle marża kredytowa jest już inna. We wcześniejszych ofertach (opartych na WIBOR) marża była na poziomie 1,59-1,64% (w zależności od wybranej opcji). Natomiast wartość prowizji wynosiła 1,5% (a więc ona nie uległa zmianie).

Czyli z jednej strony klient ma niższy o ok. 1 pkt. procentowy wskaźnik (WIRON zamiast WIBOR), ale z drugiej bank podniósł również marżę – o 0,8 pkt. procentowego. Po zsumowaniu daje to odpowiednio oprocentowanie ~8,6% (WIBOR) oraz ~8,4% (WIRON)."

Źródło: https://subiektywnieofinansach.pl/bank-startuje-z-kredytami-na-wiron-znamy-szczegoly/

#finanse #kredythipoteczny
  • 10
  • Odpowiedz
@GOHAN wiesz co, mam biznes i co? I #!$%@? mogę. Chciałbym #!$%@? ludzina cenie pszenicy ale ktoś tym steruje co by ludzie z lepianek nie wyszli, więc #!$%@? takie argumenty...
  • Odpowiedz
@MrAganesst: Różnica jest taka, żę ty #!$%@? możesz a oni nie. Jakbys mial możliwość to robiłbyś to samo, co z resztą sam napisałeś. Wszędzie widzisz wyzysk tylko nie w tym co Ty robisz, bo akurat tobie sie nie udaje albo Ci nie wolno :) Banki straciły na frankowiczach to teraz sobie to dobiją m.in. na marżach - czego nie rozumiesz ?
  • Odpowiedz
@GOHAN

A Ty jakbyś miał biznes to byś rozdawał towar za połowe ceny jak możesz za całą ?


Gdybym mógł go za darmo generować jak bank pieniądze to why not?
  • Odpowiedz
@GOHAN robiłbym to bo ludzie to zasrane gnojki które tylko chcą Cię zrobić w balona, każdy swoje liczy tylko ja nie mogę. Mam po prostu dość takiego stanu rzeczy w którym cały naród pierdzieli na rolników ale tanią żywność to byście chcieli. I tak żywność jest jeszcze za tania. Za tania. Ale do tego nikt nie dopuści bo wreszcie wyjdziecie z tych lepianek. I tak jak przedmówca pisał. Sektor bankowy w drukiwaniu
  • Odpowiedz
@GOHAN specjalista się wypowiada, nikt tu się wielkim biznesmenem nie ogłasza, prowadzimy normalne firmy, ani to duże ani małe. Ale tys jest specjalista przeca to mów, nauczaj. Słabo Ci idzie narazie. To tak jak z grupą azoty i słynnymi cenami nawozów, z dupy ceny wywindowali aby teraz ludziom kiełbasę rzucać. Zajebisty biznes. Z przestępcą na czele.
  • Odpowiedz