Wpis z mikrobloga

@Lugi: To też, ale później już pisałem o Diane Hendricks, bo do tego piłeś. Ogólnie jak poczytasz więcej o tym, a nie jeden randomowy artykuł to rozstrzał self made manów jest od 20 do 80%, bo to tylko na podstawie opinii, a nie żadnych badań. Jak ktos dostał jak Donald Trump 10 mln dolarów to on się czuje i całe życie się reklamuje, że sam zapracował na swój majątek. Podobnie Bill
Jak ktos dostał jak Donald Trump 10 mln dolarów to on się czuje i całe życie się reklamuje, że sam zapracował na swój majątek.


@djtartini1: no skoro z 10 mln zrobił 2,5 miliarda to śmiałbym twierdzić że jednak jest self-made xD
@djtartini1 wiem, że i tak nikt już nie przeczyta ale chciałem aby mit nie był powielany. Ok 80% milionerów jest tzw. "first generation" czyli dorobili się sami, a net value ich rodziców nie przekraczało nigdy miliona USD. Tutaj jest mowa o miliarderach i na ten temat badań nie widziałem, ale można domyślać się podobnego rozkładu.
Niekoniecznie- większość miliarderów odziedziczyła swój majątek lub dostała go po rozwodzie od małżonka.

@djtartini1: 3 sekundy googlowania szacują, że 20, max 30% miliarderów odziedziczyło swój majątek. Skąd takie rewlacje?
Ok 80% milionerów jest tzw. "first generation" czyli dorobili się sami, a net value ich rodziców nie przekraczało nigdy miliona USD.


@Hafahafa: No to jest jasna sprawa, bo też milion USD to nie tak dużo.
@Qaktus: Jak sprawdzisz różne źródła to się bardzo różnią- z tego powodu, że to nie jest sprawdzane metodami naukowymi, po prostu pytanie jest bardzo ogólne : czy jesteś self made menem? Dla miliardera, którego rodzice mieli miliony, on się czuję wciąż self made menem jak Donald Trump, który dostał 10 mln dolarów od ojca czy wspomniana wyżej najbogatsza kobieta na świecie, która otrzymała udziały w firmie po mężu itd. Zgadzam się,