Wpis z mikrobloga

Na serwisie dzisiaj kolejne chłodzenie AiO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj problem trochę inny, wg opisu
"Chłodzenie działa, pompę słychać i czuć przepływającą wodę"
Mimo tego, po kilku minutach na pulpicie procesor trzymał 70°C i nie malało

Jak w opisie tak naprawdę, pompę było słychać i to aż za mocno, z początku bulgotała jakby brodziła w brodziku a nie płynie.
Tak więc szybki serwis i rozkręcamy i blok, pompę i całość
W pompce widać było jakiś mały biały syf, ale niewiele

Potem w bloku, całe finy zapchane, no i w tym był problem.
Ciecz nie przepływała przez finy a jak przepłynęła to z trudem i w niewielkim stopniu.

Podwójne czyszczenie całości wodą demineralizowaną, 4x czyszczenie bloku bo cały czas się zapychał.
Dopiero za 5 nie było już syfu w bloku.
Chłodnica zalana cieczą, skręcona i przetestowana.

Aktualnie temperatury 34°C
Chodzi cichutko, rozkręca się cicho, pacjent uratowany ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak wygląda płyn po 2 latach pracy w układzie

MePix - Na serwisie dzisiaj kolejne chłodzenie AiO ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj problem trochę ...

źródło: obraz_2023-06-22_000514638

Pobierz
  • 10
  • 1
No i w grach po 45 minutach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo post pisałem podczas wczytywania się poziomów ( ͡ ͜ʖ ͡)

Raz skoczy pod 45°C ale wyżej nie leci.
No i pacjent gotowy jutro do odbioru przez klienta.
Mam nadzieję, że będzie zadowolony z szybkiej naprawy i sprawnej
MePix - No i w grach po 45 minutach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo post pisałem podczas wczytywania s...

źródło: obraz_2023-06-22_002338823

Pobierz
  • 1
@purrminator: Obstawiam źle dobraną ciecz, MSI CoreLiquid 240R
Było widać białą maź, jakby glony, albo takie coś jak za długo pierogi gotujesz to ciasto się rozpada na właśnie taki sam wygląd

300ml wody i kilkukrotnie uruchamiać i czyścić finy (bo tam się zbierał brud) i gotowe, za 5 razem już blok był czysty i po 15 minut działania nie pojawił się tam brud, więc pewnie pompa przepchała całość i wypłakałem wszystko.
@MePix: dobrze obstawiasz, bo to był jeden z powodów, dla którego MSI opracowało nową rewizję tego chłodzenia. Drugim jest oczywiście umiejscowione pompki (w chłodnicy). Ogólnie ten model coolera jest bardzo felerny, a mimo to ludzie go kupowali, bo "ładny".
  • 1
@gomjeden: Jak potrafisz go zamontować, czyli pompa i blok nie mogą być najwyżej w konfiguracji
Gorzej z płynem, nie wiem kto go mieszał, ale syf był spory, na szczęście teraz już nic tam nie będzie pływało
@MePix: Czyli najlepiej dla tego modelu będzie jeśli chłodnica zostanie umieszczona na froncie obudowy czy jak? Zalałeś to AiO wodą destylowaną +inhibitory czy jakiś rozrobiony koncentrat?
  • 1
@PiotruTV: Przeczyściłem wodą destylowaną, a potem opróżniłem i zalałem Borygo

Najlepie zamontować chłodnicę tak, aby rurki były na dole, a górna część chłodnicy ponad (powyżej) bloku na procesorze.
Pompa + blok mają być niżej niż góra krawędź chłodnicy, wtedy będzie to najlepsza opcja
@MePix: Też myślałem nad skorzystaniem z tej januszowej opcji i zalaniem chłodnicy Petrygo/Borygo, ale naczytałem się, że świetnie przewodzą prąd i sobie darowałem. Z drugiej zaś strony jestem ciekaw czy np. dedykowane koncentraty po rozrobieniu z wodą destylowaną mają względnie niższe przewodnictwo elektryczne.
  • 0
@PiotruTV: Nie mają, jak rozszczelni Ci się układ chłodzenia, to zalejesz płytę główną płynem
Płyn to płyn, dla MOBO nie ma znaczenia czy płyn przepuści 100% prądu po całości zalanej czy tylko 60% bo tak czy siak, spali Ci się wszystko na płycie co ma się spalić

Dlatego po zalaniu układu uruchamiasz same chłodzenie poza komputerem i testujesz przez jakieś 30-60 minut, po tym czasie sprawdzasz czy jest szczelne i nie