Wpis z mikrobloga

Do osób broniących Mentzena i jego podejście do "służby wojskowej" to polecam się puknąć w głowę. Zastąpienie słowa "pobór" na "szkolenie|" niewiele zmienia. Zwłaszcza jak potem dodaje dość celną uwagę o rezerwach. Gościu jest za przywróceniem służby wojskowej ale pod innym szyldem po prostu xD Wie, że to nie jest popularne wśród jego wyborców jak sprawa UE i dlatego unika odpowiedzi xD
#konfederacja #mentzen #bekazprawakow #polityka
  • 30
@L3stko: Słuchałem w innym wywiadzie jak Mentzen mówi o płatnych szkoleniach między maturą, a końcem szkoły. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę, bo i tak ogromna część osób idzie sobie dorobić do studiów. Patrząc przyszłościowo gdyby te szkolenia były ogarnięte porządnie w Polsce gdzie można jak człowiek nabyć pozwolenie na broń to bezpieczeństwo tego kraju wzrasta gigantycznie nie mówiąc nawet o obronie siebie i swojej rodziny. Oczywiście zostaje to w sferze
@rezydenttomek: patrząc po tym co dzieje się na Ukrainie, to jest jednak w dużej mierze pif paf. Owszem jest sporo specjalistycznego sprzętu, ale w pierwszym rzucie to obywatelom rozdawali karabiny.
@rezydenttomek: czyli kto ma nas bronić gdyby doszło do wojny? Ja wiem że wykopki chętnie chcieliby by mieć dupeczki w okopach koło siebie, albo najlepiej jakby mamę można było też zabrać. Ale no ludzie trochę honoru chcecie żyć w suwerennym państwie to miejcie wobec niego jakiś obowiązek. A nie zrzucanie wasze bezpieczeństwo na innych.