Wpis z mikrobloga

Fajna ta ukraińska propaganda taka bardzo propagandowa. Od Roku się Rosji kończy amunicja a teraz nagle okazuje się że Rosja w tydzień zużyła prawie 280 tysięcy pocisków. I od samego początku wojny wystrzeliwuje minimum 2-3 razy więcej pocisków niż Ukraina. Lufy artyleryjskie też im się w tamtym roku miały skończyc bo takie zużyte były. To wreszcie jak to jest. Kończy się ta amunicja czy jednak nie. A jak się kończy to kiedy się skończy ?

Russians used 277K artillery shells last week. 40K per day. Suddenly silenced many who "russia is running out of ammo".


https://twitter.com/SmartUACat/status/1671125726521704452?s=20
#ukraina
  • 11
Jak przestaniesz dostawać cotygodniowe wypłaty w rubelkach to od tego momentu za tydzień się skończy.


@Przemko1976: Sugerujesz że jestem opłacony przez Rosję? Bo jeżeli tak to masz obowiązek złożyć na mnie donos inaczej sam popełniasz przestępstwo. A teraz spadaj na czarną listę do reszty kumpli.
@Koniasz: Przec ciebie musiałem wejsc na telegram tej baby a jej nie lubię. Nie chcę być czepliwy ale w komunikacie hanny mailar jest użyte słowo боєприпаси a to pod to podchodzi praktycznie wszystko co wylatuje z lufy. Raczej nie jest to ilość 152/122 a bardziej wszystkiego od moździerza 60mm w górę a dwa takie liczenia są ciężkie do oceny. Najmocniej to ryscy walili w kwietniu/maju 2022. Btw właśnie dużo ludzi spekulowało
Nie spodziewałbym się że utrzymają taki ostrzał przez długi czas


@Konigstiger44: Też tak uważam. Ale jednak Rosja od pierwszego dnia wojny zużywa minimum 2-3 razy więcej amunicji niż Ukraina. I ciągle słyszymy jak to Rosji się amunicja kończy. A zaraz minie 500 dni wojny. I prawie od samego jej początku Rosji wszystko się kończy i już niczego prawie nie ma. To jest już denerwujące i nawet ukraińców zaczyna denerwować takie pisanie.
@Koniasz nie wiem, ostatni raz na jeszcze chwila i wojna się skoczy to przestałem zwracać uwagę w kwietniu. Sama wojna moim zdaniem zmierza to ATO na sterydach i żadnego pisemnego zawieszenie długo nie będzie. 2024 będzie rokiem decydującym ze względu na przestawienie się lotnictwa na zachodnie maszyny. Putin może chcieć przeczekać wojnę do wyborów w USA tyle żeby się chłop nie zdziwił jak republikanie chcą wywalenia się ruskich na łeb.
@Koniasz: na początku wojny szacowano że rosja ma 15M pocisków i produkije 3M rocznie. Przyjęto, że rosja średnio zużywa 30k dziennie [były okresy że nawet 60k]. 3M rocznej produkcji to ok 8.5k dzień.
30k -8.5k = 21.5k pocisków z magazynów per day
15M/21.k=700 dni
I po 700 dni ostrzał spadnie do 8.5k na dzien, a nie do zera. To były aproksymacje z początku wojny!
Nie #!$%@?, dawaj cyferki i źródła a nie "na oko" jak gówno widziałeś.


@Mitur: Ja wyłącznie bazuje na źródłach z Ukrainy. Każdy kto śledzi temat wie co Ukraina podawała. A za brak kultury to była twoja ostatnia wypowiedź pod moimi wpisami.
I po 700 dni ostrzał spadnie do 8.5k na dzien, a nie do zera. To były aproksymacje z początku wojny!


@karhu: Dobre obliczenia. Ale nie biorą one pod uwagę kilku rzeczy
amunicji z Iranu
amunicji z Korei Północnej
amunicji z Chin (tutaj bardzo mało wiadomo ale coś mogło pójść)
I najważniejszego czyli zwiększenia produkcji. Taka amunicja jest prosta w produkcji i w 100% powstaje na rzeczach z Rosji więc można zakładać