Wpis z mikrobloga

No i cyk obudowa open air ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znudziły mi się te prostokątne kloce, które wyglądają tak samo nie ważne czy za 50 czy za 550zł

Więc zbudowałem sobie swoją własną, 3h pracy, deski miałem z budowy biurka co mi zostały, więc całość wyniosła mnie 0zł
Koniec bajzlu z kablami, wszystko łądnie ukryte, sporo miejsca na wszystko

MePix - No i cyk obudowa open air ( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Znudziły mi się te prostokątne kloce, ...

źródło: obraz_2023-06-19_172604303

Pobierz
  • 16
@MePix: i cyk, czyszczenie wentylatorów co miesiąc, wysokie temperaturki fetów od CPU i dysków M.2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak open air to chyba tylko custom loop, inaczej więcej z tym zabawy niż to tego warte... ¯\(ツ)/¯

P.S. Dajże na te dyski jakieś radiatory, jak to ma się studzić?
  • 1
@purrminator: Skąd takie bajki wyciągnąłeś?
W grach na ultra 2K nie przekraczam na niczym 60*C
Na GPU mam 55, na CPU 45, dyski mają po 40-45

Zanim coś napiszesz, to przetestuj ¯\(ツ)/¯
@MePix: na chatę miałem ci wjechać testować? Piszę co przychodzi na myśl patrząc na taki układ.
I ani słowa nie napisałem o GPU ani CPU (poza kurzeniem się tego na potęgę poza budą).

A te temperaturki dysków to faktycznie legancko, nie spodziewałbym się. Może jako użytkownik Samsunga mam po prostu PTSD na tym punkcie xD
  • 0
@purrminator: Mój boże, sam mam 9xx od Samsunga pod metalową osłonką udającą radiator, ale tam nawet ciepło nie jest, a wręcz zimno-letnio, no ale mój to wersja 512GB na system, tu już myszkę mam cieplejszą niż ten dysk

Nie masz z nim problemów? Bo to nie jest wg mnie normalne, dlatego zdziwiło mnie, że ktoś się czepia temperatur dysków, je te są zazwyczaj chłodne
Bo to nie jest wg mnie normalne


@MePix: ot, cecha tego modelu. Tu przykładowy test tego modelu z takimi właśnie temperaturami. Początkowo u Samsunga grzały się wyłącznie wersje Pro, z czasem przeniosło się też na niektóre dyski z niższych serii, nic się nie poradzi.

Zbyt mocno narzekać oczywiście nie mogę bo dysk szybki, radiatory nie są szczególnie drogie a i niektóre IMHO nawet ładnie wyglądają. A że uniwersalne to w przyszłości
  • 0
@Zdegenerowany_Rzulf: Nie, głośniej szepczę niż słychać wentylatory, ale to pewnie zasługa Undervoltingu karty i chłodzenia 240TDP na procesorze, który ma 65TDP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc szczerze u mnie wentylatory nawet nie mają szansy się rozkręcić porządnie
@MePix: całkiem spoko tylko nie widzę tego u siebie bo kot.
No i jednak mały miditower mniej miejsca zajmuje.
No i zgadzam się, że te budy to jeden kwadratowy pies, po co miałbym kupować jakieś cuda za 1k pln kiedy krux za 200 ogarnia a dziesięcioleci go też nie będę trzymał bo mi się znudzi czy jakikolwiek inny powód.