Wpis z mikrobloga

Byłem z bąblem w kinie na Super Mario Bros i muszę powiedzieć, że film jest świetny i bardzo zabawny.
Film jest "bezpieczny" dla dzieci. Nie ma żadnych wątków ze zb*kami, nie ma głównych czarnych bohaterów, których wciska się obecnie w każdym filmie na siłę.
"Nowoczesności" oczywiście nie mogło zabraknąć i w Mario. Księżniczka Peach jest przedstawiona jako niezależna, bardzo waleczna i silna kobieta, bez kompromisów oraz najmniejszych wpadek.
Natomiast Mario ukazany jest jako zabawna pierdoła, która jednak daje radę. Odniosłem wrażenie, że to jednak księżniczka jest główną bohaterką filmu.

Przed seansem równe 30 min reklam. W każdej reklamie produktów występowali czarni. Po co na siłę wciskać czarnych do polskich reklam?
W USA 14.2% populacji to Murzyni, jakie jest więc cel promować ich polskich reklamach, polskich produktów, gdy żyje ich u nas jeszcze mniej?
W ciągu bloku reklamowego były pokazane również nadchodzące filmy dla dzieci. WSZYSTKIE bajki zawierały główną bohaterkę, często czarnoskórą.

Przykład? Nowe Żółwie Ninja z czarną April O'Neil (°°

#mario #film #dzieci #rodzina #bekazlewactwa #kino
deafpool - Byłem z bąblem w kinie na Super Mario Bros i muszę powiedzieć, że film jes...

źródło: 230430131519-04-super-mario-bros-movie

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz