Wpis z mikrobloga

@AndyMendy: I co z tego? Wyrznąl ponad połowe populacjj ZSRR a potem sowieckie głąby rozmyślaly nad skrzyżowaniem człowieka z szympansem (byly takie eksperymenty w ZSRR), bo ludzi brakowało, a wielki głód na Ukrainie? Nie tylk ruskie ofiary ma ten gruziński cap na ręka
  • Odpowiedz
  • 278
@Zielonykwiryta: Rozwala mnie, że jest mnóstwo programów historycznych o Hitlerze. Na kanałach historycznych głównie o nim mówią w kontekście II wś. a o Stalinie mówią czasami tylko coś wspomną
  • Odpowiedz
@C8H18: @Zielonykwiryta To wynika z bardzo prostej rzeczy. Historię piszą zwycięzcy. Bezwzględnym przegranym wojny był Hitler. A więc zarówno alianci zachodni jak i wschodni po wojnie na gorąco z tematem najgorzej przedstawiali Hitlera. Na wschodzie nie było możliwości w takim świetle Stalina przedstawiać, bo jednak chłop rządził. Na zachodzie już prędzej, ale też ciężko bo wtedy się z ZSRR musieli jednak liczyć. A potem destalinizacja itp, cenzura się trochę odblokowała -
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Sephirionn: Wg szacunków w wielkim głodzie zginęło 3,5 mln Ukraińców, były wśród nich także polacy także to czy to było mało nie powiedziałbym ruska onuco ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W gułagach śmierć poniosło 60 mln osób. Jak wynika z sowieckich dokumentów w wielkim terrorze aresztowano 1,5 mln osób z czego 700 tys rozstrzelano. Dalej, stalin zamordował dowództwo ZSRR oraz duchownych, z rozkazu tego capa zginęło ok 100
  • Odpowiedz
@Sephirionn: A do tego lubił naśladować Hitlera. Hitler mordował inne nacje, ale Niemcy rozwijał dzięki nazistom masz dziś marke BMW, audi czy VW a nawet ubrania Bossa, no i leki bayernu
(σ ͜ʖσ) a stalin co osiągnął? Gówno, #!$%@?ł ZSRR od wewnątrz i jedyne co za jego rządów wymyślono, to dzisiejsze wino musujące
¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@C8H18 bo Hitler to też cały ruch ideologiczny. dużo ciekawych wynalazków (chociażby ufo, superkunstrukcje) chore pomysły i dużo ciekawostek.

Stalin to głównie czystki, łagry i mniej ciekawe rzeczy
  • Odpowiedz
@Zielonykwiryta: #!$%@?ło Cię? Ja tutaj bezstronnie tłumaczę dlaczego w świadomości historycznej jest jakieś zjawisko, bez oceniania (gdzie napisałem że Ukraińców zginęło mało? napisałem że trochę mniej niż Żydów, ale to holocaust jest nieporównywalnie bardziej obecny w dyskusjach historycznych), a Ty od ruskich onuc wyzywasz xD Matkę #!$%@?ą nazwij, ale żeby mnie w ten sposób.
  • Odpowiedz