Wpis z mikrobloga

#materac #materace,
wołam też specjalistę od materacy @Milano.

Pytanie: Czy warto inwestować w materace tempur i wydawać za nie tak duże pieniądze jakie sobie życzy producent, czy też jest jakaś równie dobra alternatywa?

Materac180x200, grubość minimum 21-25cm, umieszczony na łóżku kontynentalnym.
  • 6
@Qrystus: Termpur ma dobre materace i jeszcze lepszy marketing ;) Nic złego na temat Tempura nie mogę powiedzieć, choć nie robią już takiego wrażenia jak 20 lat temu. Teraz każdy lepszy producent ma w ofercie podobne, takie same a nawet lepsze materace ;) I to że materac ma metkę Tempur nie oznacza, że materac ma coś niezwykłego/unikalnego albo że każdemu będzie odpowiadał. Generalnie, Tempury mocno reagują na temperaturę - jak jest
  • 0
@Milano: Dziękuję bardzo. W sypialni jest klima, ale to też jest południowa strona i ostatnie piętro.

takie same a nawet lepsze materace ;)


Co jest w takim razie lepsze?

Generalnie przymierzam się do zakupu i szukam opinii na temat różnych marek.
@Qrystus: Prześlij mi na PW twoją/waszą wagę, wzrost, wiek, preferowaną pozycje spania, opisz ewentualne problemy z kręgosłupem oraz podaj rozmiar materaca i budżet jaki masz na jego zakup - wtedy prześlę ci propozycję odpowiednich materacy do przetestowania ;)
@Qrystus: ja mam tempura od 10 lat, jest jak nowy, dzieci też uwielbiają na nim spać mimo, że o marce nie mają pojęcia. Gdyby przyszło mi kupić jeszcze raz znowu wziąłbym to samo. Co do temperatury w sypialni nie ma to jakiegoś dużego znaczenia. To nie jest tak, że w zimie śpisz na kamieniu a jak masz gorączkę to wpadasz jak do studni. Nigdy na to nie zwróciłem uwagi bo i
@Milano: Od kiedy waga i wzrost ma znaczenie przy wyborze materaca? I jak skala H1-H4 się przekłada na niutony lub kilopaskale? :) Przecież to bullshit, który poza Polską budzi politowanie.
@NestMatt93: oho... widzę że Onsen zaczyna mocne spamowanie tagu #materace na Wykopie XD

Od kiedy waga i wzrost ma znaczenie przy wyborze materaca?

No kurde, od zawsze :) Ale oczywiście jak nie chcesz, to nie musisz brać swoich parametrów pod uwagę - twój wybór. Tak samo jak nie musisz brać pod uwagę rozmiaru swojej stopy przy wyborze butów - najwyżej będą za ciasne.