Wpis z mikrobloga

Ilu jeszcze kolarzy musi zginąć, żeby w tym sporcie coś się zmieniło? Nie mam pomysłu co do konkretnych zmian, ale powinno się zacząć od zmiany MYŚLENIA. Dewiza "bezpieczeństwo przede wszystkim". Dla mnie oglądanie kolarstwa jest stresujące, bo na każdym zjeździe mam wrażenie, że coś się może stać, ale jak stresujące musi to być dla rodzin kolarzy i tak dalej. #kolarstwo
  • 11
@xydeN-: Skoczkom narciarskim też dałbym jakiś spadochron, który by się automatycznie otwierał po wyjściu z progu, a nie tak sobie skaczą frywolnie. Jak tak można ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@awalocke: w Formule 1 kierowcy rozwijają ogromne prędkości, uczestniczą w okropnych na pierwszy rzut oka wypadkach, a jakoś przeważnie nic się nie dzieje. 9 lat temu umarł Jules Bianchi, ale z tego co słyszę, ciągle władze zastanawiają się jak wzmacniać bezpieczeństwo.

W skokach chyba też się dba jakoś o bezpieczeństwo, chociaż może nie do końca, tak czy inaczej nie słyszałem o śmiertelnym wypadku w ostatnich 20 latach. Pamiętam, że Lukas Mueller
@JaNieGejJaPapiesz: nie da się zabezpieczyć aczkolwiek spójrz na profil wczorajszego etapu, zjazdy do mety w połączeniu z tak krótkim wyścigiem który się wygrywa o parę sekund, największy rak obecnie to właśnie wyścigi z etapami które kończą się zjazdem do mety a króluje w tego typu etapach TdF i narzuca ten głupi trend