Wpis z mikrobloga

Dostałem dzisiaj Harmonogram spłat kredytu i rata wzrosła o około 40zł bo bank zmienił marże z 2,24% na 2,39%. Kredyt wzięty w 2019 roku, normalne to jest?


@Saander: Być może nie spełniasz warunków umowy.
@marcpol: Czy w takiej sytuacji bank łaskawie nie powinien poinformować klienta, że coś jest nie tak ? Czy po prostu normalną praktyką jest podniesienie marży i ciekawe czy się jorgnie ?
@marcpol: Czy w takiej sytuacji bank łaskawie nie powinien poinformować klienta, że coś jest nie tak ? Czy po prostu normalną praktyką jest podniesienie marży i ciekawe czy się jorgnie ?


@GOHAN: Zależy to od procedur konkretnego banku.
  • 1
@Saander Nie mamy tutaj dostępu do Pana danych, ale z zasady, możemy zmienić wysokość marży, jeśli nie są spełnione warunki opisane w umowie (to one warunkują wysokość marży). To wszystko jest zapisane w umowie. Jeśli coś się nie zgadza - prosimy złożyć reklamację (najprościej w iPKO). Sprawa zostanie dokładnie wyjaśniona.
@Saander wiem że ktoś się sądził z bankiem o to i wygrał. jeśli to faktycznie jest 50 złotych różnicy, to myślę, że może uda się przez reklamację, jak nie to od razu wal do rzecznika finansowego.
  • 0
@deloren: tak 1 miesiąc, mam regularny wpływ ale na rachunek walutowy stamtąd zawsze wymieniałem w kantorze na rachunek główny. Akurat w kwietniu miałem wpływ z lokaty i w maju nie wymieniłem tyle co zwykle